Новини

Пам'ятна монета - 100-річчя створення Українського військово-морського флоту

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Національний банк України сьогодні ввів у обіг пам'ятну монету України спеціального випуску "100-річчя створення Українського військово-морського флоту", про це повідомляється у прес-центі НБУ.

Монета продовжує серію "Збройні Сили України" та присвячена 100-річчю створення Українського військово-морського флоту. Центральною Радою на початку 1918 року було прийнято ряд важливих військово-морських законів, які на той час мали декларативний характер, у тому числі один із найголовніших - "Тимчасовий закон про флот".

29 квітня 1918 року адмірал Михайло Саблін, командуючий Чорноморським флотом, ураховуючи настрої більшості українських моряків, офіційно проголосив увесь Чорноморський флот у Севастополі та Криму флотом Української Народної Республіки та наказав підняти український прапор. Це був важливий день, коли "ціла українська фльота виявила свою приналежність до Батьківщини".

Головний внесок у розбудову військового флоту Української Держави зробив гетьман Павло Скоропадський. На вересень 1918 року Український Державний Флот став другим за військовою міццю чорноморським флотом (після німецько-турецького), випереджаючи Румунію, Болгарію, Радянську та Білу Росію.

На аверсі пам'ятної монети розміщено абрис військового корабля на хвилях та прапор військово-морського флоту України тих часів, який і до сьогодні, будучи одним з найстаріших клейнодів української армії, у злегка зміненому вигляді є українським воєнним прапором.

На реверсі монети на тлі стилізованих хвиль витиснено напис "100", у нулях якого розташовано розу вітрів та тризуб, накладений на якір.

Нова монета має номінал 10 гривень, виготовлена зі сплаву на основі цинку з покривом нікелем, маса - 12.4 г, тираж – 1 000 000 штук, роздрібна ціна - 10 гривень.

Придбати пам'ятні монети спеціальних випусків можна в регіональних відділах Національного банку України та банках-дистриб'юторах АТ "Ощадбанк", АБ "Укргазбанк".

Джерело: bank.gov.ua
Перегляди: 624
Новини
Реклама

Для отримання мікрокредиту можна скористатися сайтами агрегаторами для більш зручного вибору пропозиції по мікрокредитів, де буде зазначена необхідна інформація про документи, умови та порядок дій для отримання мікропозик

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

11 серпня 2021 року Правління Національного банку України прийняло рішення про віднесення АТ "КБ "ЗЕМЕЛЬНИЙ КАПІТАЛ" до категорії неплатоспроможних.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Загальний розподіл коштів набуде чинності 23 серпня 2021 року. Гроші будуть зараховані країнам-членам МВФ пропорційно до їх існуючих квот у Фонді.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Сьогодні Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Кінь Пржевальського". Монета продовжує серію "Флора і фауна".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua
Реклама

Всі заявки потенційних позичальників обробляє спеціальна комп'ютерна програма, яка порівнює дані, внесені в анкету, з інформацією податкової служби, паспортного столу, УБКІ та іншими базами.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Національний банк України визначив 12 системно важливих банків на 2021 рік.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

01 березня 2021 року розпочнеться видача іпотечних кредитів за державною програмою "Доступна іпотека 7%".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

З 04 січня 2021 року придбати пам'ятні монети та сувенірну продукцію Банкнотно-монетного двору можна онлайн.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

28 грудня 2020 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено запис про проведення державної реєстрації припинення ПАТ "Акціонерний комерційний банк "Новий" як юридичної особи.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua