Новини

Пам'ятна монета - 100-річчя створення Українського військово-морського флоту

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Національний банк України сьогодні ввів у обіг пам'ятну монету України спеціального випуску "100-річчя створення Українського військово-морського флоту", про це повідомляється у прес-центі НБУ.

Монета продовжує серію "Збройні Сили України" та присвячена 100-річчю створення Українського військово-морського флоту. Центральною Радою на початку 1918 року було прийнято ряд важливих військово-морських законів, які на той час мали декларативний характер, у тому числі один із найголовніших - "Тимчасовий закон про флот".

29 квітня 1918 року адмірал Михайло Саблін, командуючий Чорноморським флотом, ураховуючи настрої більшості українських моряків, офіційно проголосив увесь Чорноморський флот у Севастополі та Криму флотом Української Народної Республіки та наказав підняти український прапор. Це був важливий день, коли "ціла українська фльота виявила свою приналежність до Батьківщини".

Головний внесок у розбудову військового флоту Української Держави зробив гетьман Павло Скоропадський. На вересень 1918 року Український Державний Флот став другим за військовою міццю чорноморським флотом (після німецько-турецького), випереджаючи Румунію, Болгарію, Радянську та Білу Росію.

На аверсі пам'ятної монети розміщено абрис військового корабля на хвилях та прапор військово-морського флоту України тих часів, який і до сьогодні, будучи одним з найстаріших клейнодів української армії, у злегка зміненому вигляді є українським воєнним прапором.

На реверсі монети на тлі стилізованих хвиль витиснено напис "100", у нулях якого розташовано розу вітрів та тризуб, накладений на якір.

Нова монета має номінал 10 гривень, виготовлена зі сплаву на основі цинку з покривом нікелем, маса - 12.4 г, тираж – 1 000 000 штук, роздрібна ціна - 10 гривень.

Придбати пам'ятні монети спеціальних випусків можна в регіональних відділах Національного банку України та банках-дистриб'юторах АТ "Ощадбанк", АБ "Укргазбанк".

Джерело: bank.gov.ua

Офіційний курс валют України на 6 березня 2025 року демонструє зниження курсу долара та зростання євро і злотого

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Національний банк України виявив ознаки незаконного кредитування в компанії "BitCapital". Порушення законодавства полягало в тому, що організація маскувала кредити у гривні під позики в криптовалюті.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

32-річний рівнянин ошукав жителів області на понад 100 тисяч гривень, використовуючи схему псевдокредитів. Суд призначив йому покарання — 1 рік позбавлення волі

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Національний банк України оновив правила забезпечення платоспроможності страховиків. Нові вимоги стосуються технічних резервів, облігацій зовнішніх державних позик та гарантійних внесків. Зміни враховують умови воєнного стану та потреби ринку.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

”АТ “КОМІНВЕСТБАНК” за рішенням НБУ визнано неплатоспроможним. Це не вплине на стабільність банківського сектора, оскільки частка банку становить лише 0,04% від усього ринку. Вкладникам гарантується повне відшкодування коштів, загальна сума виплат становить 432 млн. грн.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

В Україні спостерігається критична нестача робочої сили, що впливає на економіку та бізнес. Через війну та міграцію виникла необхідність залучення нових працівників та перекваліфікації неактивного населення

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Група «ТАС» придбала 100% акцій Ідея Банку Україна за $34 мільйони. Угода очікує на погодження Національного банку та Антимонопольного комітету України. Можливе підвищення вартості угоди залежно від рівня оподаткування.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua
Національний банк України визнав ПРАТ "СК "ОРАНТА-СІЧ" неплатоспроможним через істотне недотримання вимог до капіталу. Страховику анульовано ліцензію, а національний регулятор звернеться до суду з заявою про банкрутство.
Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн оголосила про пропозицію надання Україні 35 млрд євро безповоротної макрофінансової допомоги на 2024-2025 роки, погашення якої відбуватиметься за рахунок доходів від заморожених російських активів.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua