Новини

Пам'ятна монета - 100-річчя створення Українського військово-морського флоту

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Національний банк України сьогодні ввів у обіг пам'ятну монету України спеціального випуску "100-річчя створення Українського військово-морського флоту", про це повідомляється у прес-центі НБУ.

Монета продовжує серію "Збройні Сили України" та присвячена 100-річчю створення Українського військово-морського флоту. Центральною Радою на початку 1918 року було прийнято ряд важливих військово-морських законів, які на той час мали декларативний характер, у тому числі один із найголовніших - "Тимчасовий закон про флот".

29 квітня 1918 року адмірал Михайло Саблін, командуючий Чорноморським флотом, ураховуючи настрої більшості українських моряків, офіційно проголосив увесь Чорноморський флот у Севастополі та Криму флотом Української Народної Республіки та наказав підняти український прапор. Це був важливий день, коли "ціла українська фльота виявила свою приналежність до Батьківщини".

Головний внесок у розбудову військового флоту Української Держави зробив гетьман Павло Скоропадський. На вересень 1918 року Український Державний Флот став другим за військовою міццю чорноморським флотом (після німецько-турецького), випереджаючи Румунію, Болгарію, Радянську та Білу Росію.

На аверсі пам'ятної монети розміщено абрис військового корабля на хвилях та прапор військово-морського флоту України тих часів, який і до сьогодні, будучи одним з найстаріших клейнодів української армії, у злегка зміненому вигляді є українським воєнним прапором.

На реверсі монети на тлі стилізованих хвиль витиснено напис "100", у нулях якого розташовано розу вітрів та тризуб, накладений на якір.

Нова монета має номінал 10 гривень, виготовлена зі сплаву на основі цинку з покривом нікелем, маса - 12.4 г, тираж – 1 000 000 штук, роздрібна ціна - 10 гривень.

Придбати пам'ятні монети спеціальних випусків можна в регіональних відділах Національного банку України та банках-дистриб'юторах АТ "Ощадбанк", АБ "Укргазбанк".

Джерело: bank.gov.ua
Перегляди: 1030
Новини

В Україні спостерігається критична нестача робочої сили, що впливає на економіку та бізнес. Через війну та міграцію виникла необхідність залучення нових працівників та перекваліфікації неактивного населення

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Група «ТАС» придбала 100% акцій Ідея Банку Україна за $34 мільйони. Угода очікує на погодження Національного банку та Антимонопольного комітету України. Можливе підвищення вартості угоди залежно від рівня оподаткування.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua
Національний банк України визнав ПРАТ "СК "ОРАНТА-СІЧ" неплатоспроможним через істотне недотримання вимог до капіталу. Страховику анульовано ліцензію, а національний регулятор звернеться до суду з заявою про банкрутство.
Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн оголосила про пропозицію надання Україні 35 млрд євро безповоротної макрофінансової допомоги на 2024-2025 роки, погашення якої відбуватиметься за рахунок доходів від заморожених російських активів.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua
Національний банк України ухвалив рішення зберегти облікову ставку на рівні 13% для стабілізації інфляції та забезпечення стійкості валютного ринку. Водночас НБУ модифікував умови інших монетарних інструментів для підвищення ефективності їхнього використання.
Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Національний банк України наклав штраф на ТОВ "ФК "ТЕХНОФІНАНС" за порушення законодавства у сфері фінансових послуг, зокрема за неправомірне використання інформації з кредитних історій. Компанія зобов'язана усунути порушення та надати відповідні підтвердження.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

13 вересня Уряд прийняв постанову, яка дозволяє Мінфіну проводити switch-операції з державними облігаціями. Це нововведення спрямоване на підвищення ефективності управління державним боргом та покращення ліквідності ринку облігацій.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Національний банк України затвердив основні засади грошово-кредитної політики на середньострокову перспективу, що включає монетарні цілі на період війни та повоєнного відновлення. Основна мета – стабілізація цін, підтримка економіки та повернення до інфляційного таргетування.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Після переходу на нову трирівневу структуру капіталу, банківська система України продовжує демонструвати міцні позиції. Середні показники капіталу значно перевищують мінімальні вимоги, що підвищує можливості банків нарощувати кредитування та підтримувати економіку.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua