Новини

Дефіцит робочої сили в Україні оцінюються в 8 млн. осіб

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Сьогодні на ринку праці в Україні існує значна проблема з нестачею робочої сили майже в усіх галузях, що впливає на економіку країни та бізнес загалом. За оцінками Мінекономіки, близько 8 мільйонів громадян неактивні на ринку праці й навіть не шукають можливості працювати. Це ветерани, жінки, які не можуть поєднувати роботу та сімейні обов’язки, люди з інвалідністю. Наразі для уряду важливо залучити ці групи населення до ринку праці.

Про це на Київському економічному форумі повідомила заступниця міністра економіки Тетяна Бережна. Вона зазначила, що для держави одним із пріоритетних завдань є забезпечення зайнятості для неактивного економічного населення. З цією метою держава розробила декілька програм для вирішення цієї проблеми. Були залучені міжнародні організації, такі як Coursera. Служба зайнятості пропонує перенавчання для подальшого працевлаштування, в рамках цієї ініціативи пропонується 30 тисяч стипендій.

Однак недавні дослідження показують, що для розвитку економіки України потрібно залучити понад 4,5 мільйона нових працівників. Дефіцит кваліфікованих кадрів — це основна проблема бізнесу на сьогодні, що підтверджується щомісячними опитуваннями промислових підприємств, які стикаються з труднощами в наймі робочої сили. Додатково ситуацію ускладнює міграція, пов’язана з війною, що робить ситуацію загрозливою в найближчі роки, оскільки, за офіційними даними, з України виїхало понад 6 млн осіб.

На основі цього виникає необхідність у масштабній перекваліфікації незайнятого населення. Наприклад, усе частіше жінки залучаються до професій, які асоціюються з чоловіками, а майже половина з них планує зміну професії для покращення фінансового становища.

За даними МВФ, у 2025 році рівень безробіття може знизитися до 12,7%, однак для цього потрібно провести комплексну роботу з активації неактивного населення та інтеграції його в економіку.

Новини

”АТ “КОМІНВЕСТБАНК” за рішенням НБУ визнано неплатоспроможним. Це не вплине на стабільність банківського сектора, оскільки частка банку становить лише 0,04% від усього ринку. Вкладникам гарантується повне відшкодування коштів, загальна сума виплат становить 432 млн. грн.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Група «ТАС» придбала 100% акцій Ідея Банку Україна за $34 мільйони. Угода очікує на погодження Національного банку та Антимонопольного комітету України. Можливе підвищення вартості угоди залежно від рівня оподаткування.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua
Національний банк України визнав ПРАТ "СК "ОРАНТА-СІЧ" неплатоспроможним через істотне недотримання вимог до капіталу. Страховику анульовано ліцензію, а національний регулятор звернеться до суду з заявою про банкрутство.
Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн оголосила про пропозицію надання Україні 35 млрд євро безповоротної макрофінансової допомоги на 2024-2025 роки, погашення якої відбуватиметься за рахунок доходів від заморожених російських активів.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua
Національний банк України ухвалив рішення зберегти облікову ставку на рівні 13% для стабілізації інфляції та забезпечення стійкості валютного ринку. Водночас НБУ модифікував умови інших монетарних інструментів для підвищення ефективності їхнього використання.
Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Національний банк України наклав штраф на ТОВ "ФК "ТЕХНОФІНАНС" за порушення законодавства у сфері фінансових послуг, зокрема за неправомірне використання інформації з кредитних історій. Компанія зобов'язана усунути порушення та надати відповідні підтвердження.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

13 вересня Уряд прийняв постанову, яка дозволяє Мінфіну проводити switch-операції з державними облігаціями. Це нововведення спрямоване на підвищення ефективності управління державним боргом та покращення ліквідності ринку облігацій.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Національний банк України затвердив основні засади грошово-кредитної політики на середньострокову перспективу, що включає монетарні цілі на період війни та повоєнного відновлення. Основна мета – стабілізація цін, підтримка економіки та повернення до інфляційного таргетування.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Після переходу на нову трирівневу структуру капіталу, банківська система України продовжує демонструвати міцні позиції. Середні показники капіталу значно перевищують мінімальні вимоги, що підвищує можливості банків нарощувати кредитування та підтримувати економіку.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua