Новини

Нові пам'ятні монети "Вепр" і "Дельфін"

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Сьогодні Національний банк України ввів у обіг дві пам'ятні монети "Вепр" і "Дельфін".

Монети мають номінал 5 гривень, їх виготовлено зі срібла 925 проби, маса в чистоті – 15,55 г, діаметр – 33,0 мм, тираж - по 4 000 штук кожна. Елемент оздоблення: локальна позолота, вміст золота на монеті "Вепр" в чистоті не менше ніж 0,0005 г; "Дельфін" - не менше ніж 0,0004 г.

Ціна НБУ на дані пам’ятні монети становить 687 гривень (з футляром).

Монета "Вепр" присвячена вепру, зображення якого втілено на унікальних пам'ятках давніх культур, що існували на території України. В античні часи вепр - тварина, присвячена богу війни Аресу. І до цього часу у гербовій символіці він утілює у собі мужність і безстрашність. Потужна сила дикого кабана приваблювала і давніх кочівників. Так, вепр - один із поширених елементів самобутнього звіриного мистецького стилю скіфів, у якому художники відтворювали тварину у певному ракурсі, підкреслюючи видові ознаки, пластику тіла, внутрішній динамізм і напругу.

Безцінні пам’ятки культури давніх епох розповідають про те, як люди вчилися працювати з природними матеріалами та намагалися наділити їх силою за допомогою символів – зображень звірів, птахів, людей тощо.

Монета "Дельфін" присвячена дельфіну, зображення якого втілено на пам’ятках культури різних епох, що існували на території України. Ці культури зробили вагомий внесок у світову мистецьку скарбницю.

На території сучасної України впродовж тисячоліть проживали племена й народи, які творили самобутню культуру, передаючи її у спадок наступним поколінням. Вірування та релігії демонстрували шанобливе ставлення людей до природи, зокрема до тварин.

Монети продовжують серію срібних пам’ятних монет 925 проби «Фауна в пам’ятках культури України».

Джерело: bank.gov.ua
Новини

”АТ “КОМІНВЕСТБАНК” за рішенням НБУ визнано неплатоспроможним. Це не вплине на стабільність банківського сектора, оскільки частка банку становить лише 0,04% від усього ринку. Вкладникам гарантується повне відшкодування коштів, загальна сума виплат становить 432 млн. грн.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

В Україні спостерігається критична нестача робочої сили, що впливає на економіку та бізнес. Через війну та міграцію виникла необхідність залучення нових працівників та перекваліфікації неактивного населення

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Група «ТАС» придбала 100% акцій Ідея Банку Україна за $34 мільйони. Угода очікує на погодження Національного банку та Антимонопольного комітету України. Можливе підвищення вартості угоди залежно від рівня оподаткування.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua
Національний банк України визнав ПРАТ "СК "ОРАНТА-СІЧ" неплатоспроможним через істотне недотримання вимог до капіталу. Страховику анульовано ліцензію, а національний регулятор звернеться до суду з заявою про банкрутство.
Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн оголосила про пропозицію надання Україні 35 млрд євро безповоротної макрофінансової допомоги на 2024-2025 роки, погашення якої відбуватиметься за рахунок доходів від заморожених російських активів.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua
Національний банк України ухвалив рішення зберегти облікову ставку на рівні 13% для стабілізації інфляції та забезпечення стійкості валютного ринку. Водночас НБУ модифікував умови інших монетарних інструментів для підвищення ефективності їхнього використання.
Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Національний банк України наклав штраф на ТОВ "ФК "ТЕХНОФІНАНС" за порушення законодавства у сфері фінансових послуг, зокрема за неправомірне використання інформації з кредитних історій. Компанія зобов'язана усунути порушення та надати відповідні підтвердження.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

13 вересня Уряд прийняв постанову, яка дозволяє Мінфіну проводити switch-операції з державними облігаціями. Це нововведення спрямоване на підвищення ефективності управління державним боргом та покращення ліквідності ринку облігацій.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Національний банк України затвердив основні засади грошово-кредитної політики на середньострокову перспективу, що включає монетарні цілі на період війни та повоєнного відновлення. Основна мета – стабілізація цін, підтримка економіки та повернення до інфляційного таргетування.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua