Новини

Нацбанк відкликав ліцензію на здійснення обміну валют у ТОВ "ФК "ІКС"

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

11 жовтня 2018 року Національний банк України прийняв рішення про відкликання (анулювання) у ТОВ "ФК "ІКС" генеральної ліцензії на здійснення валютних операцій від 25.05.2016 №189 (діяльність з обміну валют), про це йдеться у повідомленні прес-центру НБУ.

Дане рішення було прийняте у зв'язку з визнанням структури власності ТОВ "ФК "ІКС" непрозорою та установленням ряду суттєвих порушень ТОВ "ФК "ІКС" порядку проведення валютно-обмінних операцій і вимог до організації захисту приміщень.

Починаючи з 2017 року Національний банк України звертав увагу ТОВ "ФК "ІКС" на невідповідність структури власності вимогам щодо прозорості та тривалий час проводив взаємодію із ТОВ "ФК "ІКС" щодо приведення структури власності у відповідність до встановлених вимог.

Але замість того, щоб привести структуру власності у відповідність до вимог щодо прозорості та виконання власниками істотної участі вимог чинного законодавства, зокрема отримання погодження на набуття істотної участі у профільного регулятора – Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, – до структури власності ТОВ "ФК "ІКС" було заведено 11 фізичних осіб, внаслідок чого відбулося розмиття власності таким чином, що жоден з нових учасників ТОВ "ФК "ІКС" не володів істотною участю.

Також, ТОВ "ФК "ІКС" не дотримувалися вимог щодо організації захисту приміщень, в яких проводиться діяльність з обміну валют, зокрема щодо обладнання робочих місць касирів елементами відгороджувальних конструкцій, що відповідають встановленим вимогам, системою відеоспостереження, сповіщувачем системи тривожної сигналізації.

Крім того, було виявлено, що операції з продажу іноземної валюти здійснювалися без документального оформлення, без застосування реєстраторів розрахункових операцій та без оформлення квитанцій про здійснення валютно-обмінних операцій.

Нагадаємо, ТОВ "Фінансова компанія "ІКС" було засноване 26 серпня 2015 року. Незаконний пункт обміну валют знаходився за адресою – м. Київ, пр. Оболонський, 5.

Джерело: bank.gov.ua
Перегляди: 526
Новини

02 листопада 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Андрій Ромоданов". Монета продовжує серію "Видатні особистості України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

12 жовтня 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Передова", яка присвячена медикам і військовим.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

07 жовтня 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Амет-Хан Султан". Монета продовжує серію "Видатні особистості України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

На початку жовтня 2020 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено записи про проведення державної реєстрації припинення ПАТ "Кредитпромбанк" як юридичної особи, а також ПАТ "КБ "Хрещатик" як юридичної особи.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Чотири фінансові установи подали заяви до Національного банку України про припинення своєї діяльності.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

22 вересня 2020 року Національний банк України погодив кандидатуру Сергія Наумова на посаду голови правління державного Ощадбанку.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

15 вересня 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Володимир Перетц". Вона продовжує серію "Видатні особистості України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

26 серпня 2020 року Національний банк України ввів в обіг пам'ятну монету спеціального випуску "День пам'яті полеглих захисників України". Вона продовжує серію "Збройні Сили України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

25 серпня 2020 року Національний банк України прийняв рішення про віднесення АТ АКБ "АРКАДА" до категорії неплатоспроможних.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua