Згідно з оглядом банківського сектору за II квартал 2024 року, Національний банк України зафіксував подальше зростання обсягів чистих гривневих корпоративних та роздрібних кредитів, що триває вже понад рік. Чисті активи платоспроможних банків упродовж кварталу збільшилися на 4,7%, а обсяги чистих кредитів клієнтам зросли на 6,8%. Одночасно з цим спостерігається зниження ставок за кредитами для бізнесу, які впали до 15,2% річних, що відповідає рівню 2019 року.
Особливу увагу заслуговує зростання кредитування малого та середнього бізнесу (МСП). За рік обсяги чистих гривневих кредитів МСП зросли більш ніж на чверть, а їхня частка у корпоративному кредитному портфелі досягла 60%. Більшість кредитів бізнесу банки надають поза державними програмами, що призводить до зниження частки субсидійованих кредитів у загальному портфелі.
У роздрібному сегменті спостерігається зростання кредитування на 40,1% у річному вимірі, основним драйвером якого залишаються карткові кредити. В іпотечному кредитуванні домінує державна програма «єОселя», яка збільшила частку іпотеки в загальному роздрібному кредитному портфелі до 13,2%.
На додаток, НБУ зазначає покращення якості кредитного портфеля завдяки активному нарощенню нових кредитів та списанню старих непрацюючих кредитів (NPL). Частка NPL у приватних та іноземних банках знизилася до 13-15%, у державних – до 23%.
Банківський сектор демонструє високу прибутковість, яка дозволяє плавно переходити до нових європейських вимог до капіталу, підтримуючи стійкість банківської системи.