Новини

В Україні з'явилися оновлені гроші

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

20 грудня 2019 року Національний банк України ввів у обіг оновлені банкноти номіналом 50 гривень, а також монети номіналом 5 гривень, які поступово замінять відповідні паперові банкноти.

В першу чергу НБУ планує увести в обіг по 5 млн 50-гривневих банкнот та 5-гривневих монет. Перша партія цих грошових знаків уже розподілена між підрозділами Національного банку в регіонах. Вже сьогодні банки мають змогу отримати оновлені гроші в Нацбанку.

Громадянам не потрібно обмінювати банкноти номіналами 5 та 50 гривень попереднього зразка на оновлені обігові монети та банкноти. Вони зможуть необмежений період часу розраховуватися одночасно і новими грошовими знаками, і попередніми банкнотами відповідних номіналів.

Через зношення банкноти номіналами 5 та 50 гривень попередніх років випуску поступово будуть замінюватися в обігу монетами та оновленими банкнотами. З часом кількість оновлених банкнот та монет у обігу буде збільшуватися залежно від потреб економіки.

Середній термін перебування в обігу банкноти 50 гривень становить 1-3 роки. Монети ж мають значно вищий показник – 20-25 років.

Нова обігова монета номіналом 5 гривень – невелика за розміром, легка, срібляста, має діаметр 22,1 мм, вагу – 5,2 грама. Вона виготовлена із цинкового сплаву з гальванічним покриттям нікелем.

Оновлена банкнота номіналом 50 гривень за дизайном схожа на нові сучасні банкноти номіналом 20, 100, 500 та 1000 гривень, що вже перебувають в обігу. Вона має вдосконалену систему захисту, кращу рельєфність елементів друку, для людей з послабленим зором містить елемент у вигляді кола. Нова банкнота повторює основні зображення і кольорову гаму банкноти зразка 2004 року: на лицьовому боці розміщено портрет Михайла Грушевського, а на зворотному боці – зображення будівлі Української Центральної Ради. Портрет Михайла Грушевського зміщено в центр банкноти, розмір залишився той самий – 72 x 136 мм.

Джерело: bank.gov.ua
Перегляди: 254
Новини
Реклама

Для отримання мікрокредиту можна скористатися сайтами агрегаторами для більш зручного вибору пропозиції по мікрокредитів, де буде зазначена необхідна інформація про документи, умови та порядок дій для отримання мікропозик

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

11 серпня 2021 року Правління Національного банку України прийняло рішення про віднесення АТ "КБ "ЗЕМЕЛЬНИЙ КАПІТАЛ" до категорії неплатоспроможних.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Загальний розподіл коштів набуде чинності 23 серпня 2021 року. Гроші будуть зараховані країнам-членам МВФ пропорційно до їх існуючих квот у Фонді.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Сьогодні Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Кінь Пржевальського". Монета продовжує серію "Флора і фауна".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua
Реклама

Всі заявки потенційних позичальників обробляє спеціальна комп'ютерна програма, яка порівнює дані, внесені в анкету, з інформацією податкової служби, паспортного столу, УБКІ та іншими базами.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Національний банк України визначив 12 системно важливих банків на 2021 рік.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

01 березня 2021 року розпочнеться видача іпотечних кредитів за державною програмою "Доступна іпотека 7%".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

З 04 січня 2021 року придбати пам'ятні монети та сувенірну продукцію Банкнотно-монетного двору можна онлайн.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

28 грудня 2020 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено запис про проведення державної реєстрації припинення ПАТ "Акціонерний комерційний банк "Новий" як юридичної особи.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua