Новини

Сбербанк змінив власника з порушенням українського законодавства

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

В лютому цього року Мінфін Росії і Банк Росії розробили законопроєкт, який передбачав вихід Банку Росії з капіталу ПАТ "Сбєрбанк Росії". І документ, який визначає порядок і умови продажу акцій, був спрямований в Уряд РФ.

Національний банк України тільки 23 квітня 2020 року дізнався про угоду між Центральним банком Російської Федерації та Міністерством фінансів РФ про продаж 50% + 1 акцій "Сбєрбанку Росії". Ця угода в свою чергу вплинула на дочірній банк в Україні – "Сбербанк", у якого також змінився кінцевий власник. Сбербанк працює згідно українського законодавства і зміна власника відбулася з його порушенням.

Новий кінцевий власник:

- не повідомив Національний банк за 3 місяці про намір придбати акції "Сбербанку";

- не погодив із Національним банком придбання;

- не подав до Національного банку копію договору, на підставі якого відбувся перехід права власності на акції.

Національний банк вже надіслав запит Міністерству фінансів РФ та "Сбєрбанку Росії" з вимогою надати пояснення та відповідні документи. НБУ повідомив про правові наслідки порушення закону.

Також Національний банк України надасть правову оцінку та розгляне питання про застосування заходів впливу у визначеному законом порядку та строки.

Джерело: bank.gov.ua
Перегляди: 106
Банки: Сбербанк
Новини

Нова програма іпотечного кредитування від 8,8% річних вже доступна для жителів Харкова.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

02 червня 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятні монети зі срібла й нейзильберу "Совка розкішна". Монети продовжують серію "Флора і фауна України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийняла рішення від 28 травня 2020 року про продовження строків здійснення процедури ліквідації ПАТ "Діамантбанк" та ПАТ "Банк Михайлівський".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

15 травня 2020 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено запис про проведення державної реєстрації припинення ПАТ "Акціонерний комерційний банк "Київ" як юридичної особи.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

20 травня 2020 року Національний банк України випустить сувенірну банкноту зі срібла, що відтворює дизайн банкноти номіналом 1000 гривень зразка 2019 року.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

15 травня 2020 року до системи BankID НБУ приєднався ОТП Банк. Він став четвертим банком, який приєднався до системи у 2020 році.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

13 травня 2020 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено запис про проведення державної реєстрації припинення ПАТ "Банк "Юнісон" як юридичної особи.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Національний банк України розробив мобільний додаток UAPassportReader для зчитування інформації з біометричних документів.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

14 травня 2020 року Національний банк України ввів в обіг пам'ятну монету "1075 років з часу правління княгині Ольги". Монета продовжує серію "Княжа Україна".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua