Новини

Правління НБУ віднесло ПАТ "Діамантбанк" до категорії неплатоспроможних

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Відповідно до вимог статті 76 Закону України "Про банки і банківську діяльність" 24 квітня 2017 року Правління Національного банку України прийняло рішення № 264-рш/БТ "Про віднесення Публічного акціонерного товариства "Діамантбанк" до категорії неплатоспроможних".

За результатами діагностичного обстеження було затверджено необхідний обсяг докапіталізації ПАТ "Діамантбанк". ПАТ "Діамантбанк", як і вся друга двадцятка банків за розмірами активів, повинен був забезпечити значення нормативу достатності регулятивного капіталу (Н2) не менше ніж 5% станом на 01 квітня 2017 року.

ПАТ "Діамантбанк" подало до Національного банку України план реструктуризації, який передбачав виконання низки заходів з метою докапіталізації банку. Протягом 2016 року керівництво та власники істотної участі банку вживали заходи для виконання вимог з докапіталізації, зокрема, шляхом погашення кредитів позичальників – пов’язаних осіб, надання безповоротної фінансової допомоги, збільшення обсягу забезпечення за кредитами.

Однак, станом на 01 квітня 2017 року ПАТ "Діамантбанк" не забезпечило виконання заходів, передбачених планом реструктуризації, внаслідок чого банк не досяг мінімального значення нормативу достатності регулятивного капіталу. Враховуючи зазначене, Правління Національного банку України прийняло рішення про віднесення ПАТ "Діамантбанк" до категорії неплатоспроможних.

НБУ наголошує, що 96% (39 тисяч осіб) усіх вкладників ПАТ "Діамантбанк" отримають свої вклади в повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму 200 тис. грн. Клієнти з більшими обсягами вкладів отримають їх у межах суми, гарантованої Фондом. Фонд забезпечить виплати гарантованої суми вкладів обсягом близько 1.1 млрд. грн.

Станом на 24 квітня 2017 року фізичними особами – власниками істотної участі у ПАТ "Діамантбанк" є Давид Жванія, Ігор Керезь, Андрій Щукін та В’ячеслав Циганенко.

Джерело: bank.gov.ua

Офіційний курс валют України на 6 березня 2025 року демонструє зниження курсу долара та зростання євро і злотого

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Національний банк України виявив ознаки незаконного кредитування в компанії "BitCapital". Порушення законодавства полягало в тому, що організація маскувала кредити у гривні під позики в криптовалюті.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

32-річний рівнянин ошукав жителів області на понад 100 тисяч гривень, використовуючи схему псевдокредитів. Суд призначив йому покарання — 1 рік позбавлення волі

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Національний банк України оновив правила забезпечення платоспроможності страховиків. Нові вимоги стосуються технічних резервів, облігацій зовнішніх державних позик та гарантійних внесків. Зміни враховують умови воєнного стану та потреби ринку.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

”АТ “КОМІНВЕСТБАНК” за рішенням НБУ визнано неплатоспроможним. Це не вплине на стабільність банківського сектора, оскільки частка банку становить лише 0,04% від усього ринку. Вкладникам гарантується повне відшкодування коштів, загальна сума виплат становить 432 млн. грн.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

В Україні спостерігається критична нестача робочої сили, що впливає на економіку та бізнес. Через війну та міграцію виникла необхідність залучення нових працівників та перекваліфікації неактивного населення

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Група «ТАС» придбала 100% акцій Ідея Банку Україна за $34 мільйони. Угода очікує на погодження Національного банку та Антимонопольного комітету України. Можливе підвищення вартості угоди залежно від рівня оподаткування.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua
Національний банк України визнав ПРАТ "СК "ОРАНТА-СІЧ" неплатоспроможним через істотне недотримання вимог до капіталу. Страховику анульовано ліцензію, а національний регулятор звернеться до суду з заявою про банкрутство.
Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн оголосила про пропозицію надання Україні 35 млрд євро безповоротної макрофінансової допомоги на 2024-2025 роки, погашення якої відбуватиметься за рахунок доходів від заморожених російських активів.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua