Новини

Пам'ятні монети "Замок Паланок"

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Сьогодні Національний банк України вводить в обіг дві пам'ятні монети "Замок Паланок". Монети продовжують серію "Пам'ятки архітектури України" і присвячені давній історичній та військово-архітектурній пам'ятці Закарпаття XIV-XVII століть.

Унікальний замок "Паланок" споруджений у південно-західній частині сучасного Мукачева. Він стоїть на горі вулканічного походження на висоті 188 метрів над рівнем моря і на 68 метрів вище центральної частини міста. Точну дату заснування замку назвати не можна, але укріплення на горі вже згадуються у письмових джерелах XI століття.

Пам'ятні монети мають номінал 5 і 10 гривень, виготовлені з нейзильберу і срібла відповідно.

Монета з нейзильберу має масу – 16.54 г, діаметр – 35 мм, тираж – 40 000 штук.

Срібну монету виготовлено зі срібла 925 проби, маса – 31.1 г, діаметр – 38.6 мм, тираж – 3 000 штук.

На аверсі монет розміщено стилізоване зображення внутрішнього двору замку.

Угорі на реверсі монет розміщено Замок Паланок, під ним – зображення зі старовинних гравюр, відображення у воді старого замку. У центрі монети витиснено колодязь, у який кинули стародавню монету, від якої розходяться круги води.

Ціна НБУ на срібну монету з футляром становить 1061 гривню, з нейзильберу – 51 гривню. Придбати монети можна у відділеннях Департаменту грошового обігу в регіонах та банках-дистриб'юторах НБУ АТ "Державний ощадний банк України" і ПАТ АБ "Укргазбанк".

Джерело: bank.gov.ua
Перегляди: 399
Новини

02 листопада 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Андрій Ромоданов". Монета продовжує серію "Видатні особистості України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

12 жовтня 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Передова", яка присвячена медикам і військовим.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

07 жовтня 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Амет-Хан Султан". Монета продовжує серію "Видатні особистості України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

На початку жовтня 2020 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено записи про проведення державної реєстрації припинення ПАТ "Кредитпромбанк" як юридичної особи, а також ПАТ "КБ "Хрещатик" як юридичної особи.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Чотири фінансові установи подали заяви до Національного банку України про припинення своєї діяльності.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

22 вересня 2020 року Національний банк України погодив кандидатуру Сергія Наумова на посаду голови правління державного Ощадбанку.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

15 вересня 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Володимир Перетц". Вона продовжує серію "Видатні особистості України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

26 серпня 2020 року Національний банк України ввів в обіг пам'ятну монету спеціального випуску "День пам'яті полеглих захисників України". Вона продовжує серію "Збройні Сили України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

25 серпня 2020 року Національний банк України прийняв рішення про віднесення АТ АКБ "АРКАДА" до категорії неплатоспроможних.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua