Новини

Пам'ятна монета "Кінь"

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

26 лютого 2019 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету номіналом 5 гривень "Кінь". Її виготовлено зі срібла 925 проби, маса – 15,55 г, діаметр – 33 мм, тираж – 4 000 штук.

Монета продовжує серію "Фауна в пам'ятках культури України" та присвячена коню, зображення якого містяться на пам'ятках культури часів Київської Русі. Український народ завжди ставився шанобливо до рослинного і тваринного світу. Образ коня є непростим і одним із найбільш багатогранних. Кінь оспівується в піснях, віршах, зображення та символи коня використовуються в побуті українців. Символ коня також був присутній в обрядах.

На аверсі монети розміщено позолочений фрагмент київського кам'яного рельєфу XI століття із зображенням святого великомученика Євстафія Плакиди на коні. Праворуч від нього – образ Георгія Побідоносця з ікони ІІ половини XV століття. На іконах святого зображали верхи на білому коні, а у народі шанували як заступника скотарства.

На дзеркальному тлі реверсу монети відтиснено голову коня, праворуч – фрагмент шиферної плити XI століття із зображенням святих вершників, що топчуть змій.

Ціна НБУ на цю пам'ятну монету з футляром становить 657 гривень. Придбати монети можна у відділеннях Департаменту грошового обігу в регіонах та банках-дистриб'юторах НБУ АТ "Державний ощадний банк України" і ПАТ АБ "Укргазбанк".

Джерело: bank.gov.ua
Перегляди: 504
Новини

02 листопада 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Андрій Ромоданов". Монета продовжує серію "Видатні особистості України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

12 жовтня 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Передова", яка присвячена медикам і військовим.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

07 жовтня 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Амет-Хан Султан". Монета продовжує серію "Видатні особистості України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

На початку жовтня 2020 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено записи про проведення державної реєстрації припинення ПАТ "Кредитпромбанк" як юридичної особи, а також ПАТ "КБ "Хрещатик" як юридичної особи.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Чотири фінансові установи подали заяви до Національного банку України про припинення своєї діяльності.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

22 вересня 2020 року Національний банк України погодив кандидатуру Сергія Наумова на посаду голови правління державного Ощадбанку.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

15 вересня 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Володимир Перетц". Вона продовжує серію "Видатні особистості України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

26 серпня 2020 року Національний банк України ввів в обіг пам'ятну монету спеціального випуску "День пам'яті полеглих захисників України". Вона продовжує серію "Збройні Сили України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

25 серпня 2020 року Національний банк України прийняв рішення про віднесення АТ АКБ "АРКАДА" до категорії неплатоспроможних.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua