Новини

Пам'ятна монета "100-річчя Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського"

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

28 серпня 2018 року Національний банк, продовжуючи серію "Вищі навчальні заклади України", вводить в обіг пам'ятну монету "100-річчя Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського".

Номінал монети – 2 гривні, її виготовлено з нейзильберу, маса – 12.8 г, діаметр – 31 мм, тираж – 30 000 штук.

Ця монета присвячена закладу вищої освіти, історія якого починає свій відлік від прийняття Постанови Кримського Крайового Уряду №23 від 03 вересня 1918 року "Про заснування Таврійського університету". Після прийняття Постанови Таврійський університет було укомплектовано і 14 жовтня 1918 року урочисто відкрито у Сімферополі. За роки своєї діяльності університет розвивав такі наукові напрями як здоров'я людини, охорона навколишнього середовища, ресурсозберігаючі технології, інформаційні системи. У вересні 2016 року Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського було переміщено до Києва з анексованого Криму.

На аверсі монети у центрі розміщено логотип Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського, по обидва боки від якого відтиснено роки "1918" і "2018".

На реверсі зображено будівлю театру у Сімферополі. Праворуч на тлі будівлі відтворено портрет видатного українського вченого Володимира Вернадського, який очолив Таврійський університет у жовтні 1920 року та чиє ім'я нині носить університет.

Роздрібна ціна на цю пам'ятну монету становить 40 гривень. Придбати монети можна у регіональних відділеннях НБУ та банках-дистриб'юторах АТ "Ощадбанк", АБ "Укргазбанк".

Джерело: bank.gov.ua
Перегляди: 772
Новини

02 листопада 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Андрій Ромоданов". Монета продовжує серію "Видатні особистості України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

12 жовтня 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Передова", яка присвячена медикам і військовим.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

07 жовтня 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Амет-Хан Султан". Монета продовжує серію "Видатні особистості України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

На початку жовтня 2020 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено записи про проведення державної реєстрації припинення ПАТ "Кредитпромбанк" як юридичної особи, а також ПАТ "КБ "Хрещатик" як юридичної особи.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Чотири фінансові установи подали заяви до Національного банку України про припинення своєї діяльності.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

22 вересня 2020 року Національний банк України погодив кандидатуру Сергія Наумова на посаду голови правління державного Ощадбанку.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

15 вересня 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Володимир Перетц". Вона продовжує серію "Видатні особистості України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

26 серпня 2020 року Національний банк України ввів в обіг пам'ятну монету спеціального випуску "День пам'яті полеглих захисників України". Вона продовжує серію "Збройні Сили України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

25 серпня 2020 року Національний банк України прийняв рішення про віднесення АТ АКБ "АРКАДА" до категорії неплатоспроможних.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua