Новини

Пам'ятна монета "Перший пуск ракети-носія "Зеніт-3SL"

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

19 вересня 2019 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Перший пуск ракети-носія "Зеніт-3SL". Монета продовжує серію "Україна космічна" і присвячена важливому етапу в історії розвитку вітчизняного та міжнародного ракетобудування – першому пуску ракети-носія "Зеніт-3SL". Головний розробник ракети – КБ "Південне", а виробник – "Південмашзавод" (м. Дніпро).

Перший пуск відбувся 28 березня 1999 року із морської платформи "Одіссей". Усього було здійснено 36 пусків, з них 33 – успішні. Ракету призначено для доставляння важких космічних апаратів на середні та високі колові й еліптичні навколоземні орбіти.

Ракета космічного призначення "Зеніт-3SL" працює на екологічно безпечних компонентах палива – рідкому кисні й гасі РГ-1.

Пам'ятна монета номіналом 5 гривень виготовлена з нейзильберу, має масу – 16.54 г, діаметр – 35 мм, тираж – 40 000 штук. Ціна НБУ на цю монету становить 51 гривню.

На аверсі монети розміщено композицію, що символізує запуск ракети-носія "Зеніт-3SL". На дзеркальному тлі реверсу монети зображено плавучу платформу, ліворуч від якої – корабель.

Придбати пам'ятні монети можна в пунктах продажу пам'ятних монет: АТ "Державний ощадний банк України", ПАТ АБ "Укргазбанк", АТ "АБ "Радабанк".

Джерело: bank.gov.ua
Новини

”АТ “КОМІНВЕСТБАНК” за рішенням НБУ визнано неплатоспроможним. Це не вплине на стабільність банківського сектора, оскільки частка банку становить лише 0,04% від усього ринку. Вкладникам гарантується повне відшкодування коштів, загальна сума виплат становить 432 млн. грн.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

В Україні спостерігається критична нестача робочої сили, що впливає на економіку та бізнес. Через війну та міграцію виникла необхідність залучення нових працівників та перекваліфікації неактивного населення

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Група «ТАС» придбала 100% акцій Ідея Банку Україна за $34 мільйони. Угода очікує на погодження Національного банку та Антимонопольного комітету України. Можливе підвищення вартості угоди залежно від рівня оподаткування.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua
Національний банк України визнав ПРАТ "СК "ОРАНТА-СІЧ" неплатоспроможним через істотне недотримання вимог до капіталу. Страховику анульовано ліцензію, а національний регулятор звернеться до суду з заявою про банкрутство.
Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн оголосила про пропозицію надання Україні 35 млрд євро безповоротної макрофінансової допомоги на 2024-2025 роки, погашення якої відбуватиметься за рахунок доходів від заморожених російських активів.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua
Національний банк України ухвалив рішення зберегти облікову ставку на рівні 13% для стабілізації інфляції та забезпечення стійкості валютного ринку. Водночас НБУ модифікував умови інших монетарних інструментів для підвищення ефективності їхнього використання.
Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Національний банк України наклав штраф на ТОВ "ФК "ТЕХНОФІНАНС" за порушення законодавства у сфері фінансових послуг, зокрема за неправомірне використання інформації з кредитних історій. Компанія зобов'язана усунути порушення та надати відповідні підтвердження.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

13 вересня Уряд прийняв постанову, яка дозволяє Мінфіну проводити switch-операції з державними облігаціями. Це нововведення спрямоване на підвищення ефективності управління державним боргом та покращення ліквідності ринку облігацій.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Національний банк України затвердив основні засади грошово-кредитної політики на середньострокову перспективу, що включає монетарні цілі на період війни та повоєнного відновлення. Основна мета – стабілізація цін, підтримка економіки та повернення до інфляційного таргетування.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua