Новини

Пам'ятна монета "Казимир Малевич"

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

05 листопада Національний банк України ввів у обіг пам'ятну монету "Казимир Малевич". Монета продовжує серію "Видатні особистості України" і присвячена художнику-авангардисту, теоретику мистецтва, основоположнику супрематизму, автору однієї із найвідоміших картин XX століття "Чорний квадрат" – Казимиру Севериновичу Малевичу.

Казимир Малевич народився у Києві. Батько був поляком, а мати – українка з Полтавщини. До 17 років майбутній художник жив з батьками в основному в селах і невеликих містечках (на території сучасної України). Спочатку закінчив агрономічне училище, а вже пізніше пішов навчатися малюванню до Київської художньої школи Миколи Мурашка. Він тричі безуспішно намагався вступити до Московського училища живопису. За ескізами Малевича майстри народного промислу на Київщині робили вишивки на шаликах і подушках, хустках і скатертинах – і продавали їх у Києві, Москві та Берліні. З 1928-о по 1930-й роки Казимир Малевич викладав у Київському художньому інституті. А ще – він чи не єдиний із художників, у творчості якого відображено Голодомор.

На аверсі монети знаходиться портрет Казимира Малевича. На матовому тлі реверсу монети зображено фактурне художнє полотно, підготовлене до роботи.

Пам'ятна монета номіналом 2 гривні виготовлена з нейзильберу, має масу – 12.8 г, діаметр – 31 мм, тираж – 35 000 штук. Ціна НБУ на цю пам’ятну монету становить 41 гривню.

Джерело: old.bank.gov.ua
Перегляди: 185
Новини

02 листопада 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Андрій Ромоданов". Монета продовжує серію "Видатні особистості України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

12 жовтня 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Передова", яка присвячена медикам і військовим.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

07 жовтня 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Амет-Хан Султан". Монета продовжує серію "Видатні особистості України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

На початку жовтня 2020 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено записи про проведення державної реєстрації припинення ПАТ "Кредитпромбанк" як юридичної особи, а також ПАТ "КБ "Хрещатик" як юридичної особи.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Чотири фінансові установи подали заяви до Національного банку України про припинення своєї діяльності.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

22 вересня 2020 року Національний банк України погодив кандидатуру Сергія Наумова на посаду голови правління державного Ощадбанку.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

15 вересня 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Володимир Перетц". Вона продовжує серію "Видатні особистості України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

26 серпня 2020 року Національний банк України ввів в обіг пам'ятну монету спеціального випуску "День пам'яті полеглих захисників України". Вона продовжує серію "Збройні Сили України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

25 серпня 2020 року Національний банк України прийняв рішення про віднесення АТ АКБ "АРКАДА" до категорії неплатоспроможних.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua