Новини

Пам'ятна монета "Казимир Малевич"

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

05 листопада Національний банк України ввів у обіг пам'ятну монету "Казимир Малевич". Монета продовжує серію "Видатні особистості України" і присвячена художнику-авангардисту, теоретику мистецтва, основоположнику супрематизму, автору однієї із найвідоміших картин XX століття "Чорний квадрат" – Казимиру Севериновичу Малевичу.

Казимир Малевич народився у Києві. Батько був поляком, а мати – українка з Полтавщини. До 17 років майбутній художник жив з батьками в основному в селах і невеликих містечках (на території сучасної України). Спочатку закінчив агрономічне училище, а вже пізніше пішов навчатися малюванню до Київської художньої школи Миколи Мурашка. Він тричі безуспішно намагався вступити до Московського училища живопису. За ескізами Малевича майстри народного промислу на Київщині робили вишивки на шаликах і подушках, хустках і скатертинах – і продавали їх у Києві, Москві та Берліні. З 1928-о по 1930-й роки Казимир Малевич викладав у Київському художньому інституті. А ще – він чи не єдиний із художників, у творчості якого відображено Голодомор.

На аверсі монети знаходиться портрет Казимира Малевича. На матовому тлі реверсу монети зображено фактурне художнє полотно, підготовлене до роботи.

Пам'ятна монета номіналом 2 гривні виготовлена з нейзильберу, має масу – 12.8 г, діаметр – 31 мм, тираж – 35 000 штук. Ціна НБУ на цю пам’ятну монету становить 41 гривню.

Джерело: old.bank.gov.ua
Перегляди: 302
Новини
Реклама

Для отримання мікрокредиту можна скористатися сайтами агрегаторами для більш зручного вибору пропозиції по мікрокредитів, де буде зазначена необхідна інформація про документи, умови та порядок дій для отримання мікропозик

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

11 серпня 2021 року Правління Національного банку України прийняло рішення про віднесення АТ "КБ "ЗЕМЕЛЬНИЙ КАПІТАЛ" до категорії неплатоспроможних.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Загальний розподіл коштів набуде чинності 23 серпня 2021 року. Гроші будуть зараховані країнам-членам МВФ пропорційно до їх існуючих квот у Фонді.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Сьогодні Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Кінь Пржевальського". Монета продовжує серію "Флора і фауна".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua
Реклама

Всі заявки потенційних позичальників обробляє спеціальна комп'ютерна програма, яка порівнює дані, внесені в анкету, з інформацією податкової служби, паспортного столу, УБКІ та іншими базами.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Національний банк України визначив 12 системно важливих банків на 2021 рік.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

01 березня 2021 року розпочнеться видача іпотечних кредитів за державною програмою "Доступна іпотека 7%".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

З 04 січня 2021 року придбати пам'ятні монети та сувенірну продукцію Банкнотно-монетного двору можна онлайн.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

28 грудня 2020 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено запис про проведення державної реєстрації припинення ПАТ "Акціонерний комерційний банк "Новий" як юридичної особи.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua