05 листопада Національний банк України ввів у обіг пам'ятну монету "Казимир Малевич". Монета продовжує серію "Видатні особистості України" і присвячена художнику-авангардисту, теоретику мистецтва, основоположнику супрематизму, автору однієї із найвідоміших картин XX століття "Чорний квадрат" – Казимиру Севериновичу Малевичу.
Казимир Малевич народився у Києві. Батько був поляком, а мати – українка з Полтавщини. До 17 років майбутній художник жив з батьками в основному в селах і невеликих містечках (на території сучасної України). Спочатку закінчив агрономічне училище, а вже пізніше пішов навчатися малюванню до Київської художньої школи Миколи Мурашка. Він тричі безуспішно намагався вступити до Московського училища живопису. За ескізами Малевича майстри народного промислу на Київщині робили вишивки на шаликах і подушках, хустках і скатертинах – і продавали їх у Києві, Москві та Берліні. З 1928-о по 1930-й роки Казимир Малевич викладав у Київському художньому інституті. А ще – він чи не єдиний із художників, у творчості якого відображено Голодомор.
На аверсі монети знаходиться портрет Казимира Малевича. На матовому тлі реверсу монети зображено фактурне художнє полотно, підготовлене до роботи.
Пам'ятна монета номіналом 2 гривні виготовлена з нейзильберу, має масу – 12.8 г, діаметр – 31 мм, тираж – 35 000 штук. Ціна НБУ на цю пам’ятну монету становить 41 гривню.