З 25 жовтня 2019 року Національний банк України вводить в обіг банкноту нового найвищого номіналу – 1 000 гривень.
На лицьовій стороні нової банкноти зображено портрет Володимира Вернадського. На зворотній стороні надруковано зображення будівлі Президії Національної академії наук України.
Банкнота має як елементи захисту паперу, так і інноваційні поліграфічні елементи захисту: водяні знаки, занурена захисна стрічка, "віконна" захисна стрічка, SPARK-елемент, латентне зображення, рельєфні елементи, мікротексти.
Національний банк вирішив ввести в обіг новий номінал гривні беручи до уваги економічні чинники. Моделі, які центральні банки застосовують для визначення оптимального номінального ряду, свідчать, що настав час вводити в обіг новий найвищий номінал банкнот. З 2006 року середньомісячна заробітна плата в Україні зросла майже вдесятеро. Також зріс обсяг готівки більш ніж у п'ять разів – майже до 380 млрд гривень. Зараз понад 55% з них сумою припадає на банкноти номіналом 500 гривень, і ще третина – на банкноти номіналом 200 гривень. Зважаючи на світовий досвід, таке наближення до 50% може свідчити про потребу введення вищого номіналу.
Введення в обіг нової банкноти зробить розрахунки для громадян і бізнесу зручнішими, сприятиме зменшенню операційних витрат банківських установ і витрат на інкасацію.
Це дозволить зекономити витрати Нацбанку на друкування, зберігання, оброблення та перевезення банкнот.
Вже з 25 жовтня цього року Національний банк почне підкріплювати новою банкнотою банки у всіх регіонах.