Новини

НБУ ввів у обіг дві нові пам'ятні монети

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Національний банк України сьогодні ввів у обіг дві пам'ятні монети "Марена дніпровська" зі срібла й нейзильберу номіналами 10 та 2 гривні відповідно, повідомляють у прес-центрі банку.

Монета номіналом 10 гривень виготовлена зі срібла 925 проби, якість карбування "пруф", маса в чистоті – 31,1 г, діаметр – 38,61 мм, тираж – 2 500 штук, роздрібна ціна – 990 гривень.

Монета номіналом 2 гривні виготовлена з нейзильберу, тираж – 40 000 штук, діаметр – 31 мм, елемент оздоблення – тамподрук, роздрібна ціна – 49 гривень.

Дані пам'ятні монети продовжують серію "Флора і фауна України" та присвячені прісноводній зграйній донній рибі родини коропових – марені дніпровській або ж латиною Barbus borysthenicus, зникаючому виду, ендеміку басейнів Дніпра і Південного Бугу.

Раніше цей вид був звичним для басейну Дніпра та Південного Бугу. Але природне середовище існування марени дніпровської знищується у результаті гідротехнічого будівництва, забруднення води та надмірного вилову. Тому сьогодні вона опинилася на межі зникнення і занесена до Червоної книги України та Європейського червоного списку.

На аверсі монет в обрамленні вінка, утвореного із зображень окремих видів флори і фауни, розміщено малий Державний Герб України, напис "Україна", а також позначення номіналів та року карбування.

На реверсі срібної монети зображено марену дніпровську над стилізованим дном річки. На монеті з нейзильберу зображення риби на тлі водоростей і гальки – кольорове і виконане з використанням тамподруку.

Придбати монети можна у регіональних відділеннях НБУ та банках-дистриб'юторах АТ "Ощадбанк", АБ "Укргазбанк".

Джерело: bank.gov.ua
Перегляди: 1275
Новини
Реклама

Для отримання мікрокредиту можна скористатися сайтами агрегаторами для більш зручного вибору пропозиції по мікрокредитів, де буде зазначена необхідна інформація про документи, умови та порядок дій для отримання мікропозик

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

11 серпня 2021 року Правління Національного банку України прийняло рішення про віднесення АТ "КБ "ЗЕМЕЛЬНИЙ КАПІТАЛ" до категорії неплатоспроможних.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Загальний розподіл коштів набуде чинності 23 серпня 2021 року. Гроші будуть зараховані країнам-членам МВФ пропорційно до їх існуючих квот у Фонді.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Сьогодні Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Кінь Пржевальського". Монета продовжує серію "Флора і фауна".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua
Реклама

Всі заявки потенційних позичальників обробляє спеціальна комп'ютерна програма, яка порівнює дані, внесені в анкету, з інформацією податкової служби, паспортного столу, УБКІ та іншими базами.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Національний банк України визначив 12 системно важливих банків на 2021 рік.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

01 березня 2021 року розпочнеться видача іпотечних кредитів за державною програмою "Доступна іпотека 7%".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

З 04 січня 2021 року придбати пам'ятні монети та сувенірну продукцію Банкнотно-монетного двору можна онлайн.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

28 грудня 2020 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено запис про проведення державної реєстрації припинення ПАТ "Акціонерний комерційний банк "Новий" як юридичної особи.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua