Новини

НБУ ввів у обіг дві нові пам'ятні монети

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Національний банк України сьогодні ввів у обіг дві пам'ятні монети "Марена дніпровська" зі срібла й нейзильберу номіналами 10 та 2 гривні відповідно, повідомляють у прес-центрі банку.

Монета номіналом 10 гривень виготовлена зі срібла 925 проби, якість карбування "пруф", маса в чистоті – 31,1 г, діаметр – 38,61 мм, тираж – 2 500 штук, роздрібна ціна – 990 гривень.

Монета номіналом 2 гривні виготовлена з нейзильберу, тираж – 40 000 штук, діаметр – 31 мм, елемент оздоблення – тамподрук, роздрібна ціна – 49 гривень.

Дані пам'ятні монети продовжують серію "Флора і фауна України" та присвячені прісноводній зграйній донній рибі родини коропових – марені дніпровській або ж латиною Barbus borysthenicus, зникаючому виду, ендеміку басейнів Дніпра і Південного Бугу.

Раніше цей вид був звичним для басейну Дніпра та Південного Бугу. Але природне середовище існування марени дніпровської знищується у результаті гідротехнічого будівництва, забруднення води та надмірного вилову. Тому сьогодні вона опинилася на межі зникнення і занесена до Червоної книги України та Європейського червоного списку.

На аверсі монет в обрамленні вінка, утвореного із зображень окремих видів флори і фауни, розміщено малий Державний Герб України, напис "Україна", а також позначення номіналів та року карбування.

На реверсі срібної монети зображено марену дніпровську над стилізованим дном річки. На монеті з нейзильберу зображення риби на тлі водоростей і гальки – кольорове і виконане з використанням тамподруку.

Придбати монети можна у регіональних відділеннях НБУ та банках-дистриб'юторах АТ "Ощадбанк", АБ "Укргазбанк".

Джерело: bank.gov.ua
Перегляди: 968
Новини

02 листопада 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Андрій Ромоданов". Монета продовжує серію "Видатні особистості України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

12 жовтня 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Передова", яка присвячена медикам і військовим.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

07 жовтня 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Амет-Хан Султан". Монета продовжує серію "Видатні особистості України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

На початку жовтня 2020 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено записи про проведення державної реєстрації припинення ПАТ "Кредитпромбанк" як юридичної особи, а також ПАТ "КБ "Хрещатик" як юридичної особи.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Чотири фінансові установи подали заяви до Національного банку України про припинення своєї діяльності.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

22 вересня 2020 року Національний банк України погодив кандидатуру Сергія Наумова на посаду голови правління державного Ощадбанку.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

15 вересня 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Володимир Перетц". Вона продовжує серію "Видатні особистості України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

26 серпня 2020 року Національний банк України ввів в обіг пам'ятну монету спеціального випуску "День пам'яті полеглих захисників України". Вона продовжує серію "Збройні Сили України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

25 серпня 2020 року Національний банк України прийняв рішення про віднесення АТ АКБ "АРКАДА" до категорії неплатоспроможних.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua