Новини

НБУ удосконалив порядок ліцензування валютних операцій

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Національний банк України удосконалив порядок ліцензування валютних операцій для банків, населення та бізнесу.

Індивідуальна ліцензія - це ліцензія НБУ, яка видається резидентам України для здійснення валютних операцій. Е-ліцензія є видом індивідуальної ліцензії, яка видається фізичним особам в електронному вигляді для операцій в межах 50 000 доларів США (в еквіваленті).

По-перше, З 28 квітня 2018 року буде діяти новий спрощений порядок видачі електронних ліцензій на здійснення фізичними особами валютних операцій.

Нагадаємо, З 3 липня 2017 року у фізичних осіб з'явилась можливість інвестувати за кордон з України, виконувати зобов'язання перед нерезидентами за договорами страхування життя, а також розміщувати кошти на рахунках за межами України через використання електронних валютних ліцензій. На підставі е-ліцензій фізична особа зможе протягом одного календарного року перерахувати іноземну валюту за кордон на загальну суму до 50 000 доларів США (в еквіваленті).

Зараз для підтвердження джерел походження коштів для отримання е-ліцензій можна надавати і документи, що стосуються результатів підприємницької діяльності фізичної особи або продажу рухомого та/або нерухомого майна (податкової декларації про майновий стан і доходи, декларації платника єдиного податку фізичної особи-підприємця, договору про продаж рухомого та/або нерухомого майна), зазначає НБУ.

При цьому фізична особа може отримати е-ліцензію незалежно від того є вона підприємцем чи ні, якщо метою отримання ліцензії є операції, не пов'язані з її підприємницькою діяльністю.

Також унормовується можливість отримання електронної ліцензії за рахунок коштів, що є спільною сумісною власністю подружжя. Для цього один з подружжя може на підтвердження походження коштів враховувати доходи другого із подружжя, якщо ці доходи належать до їх спільної сумісної власності.

По-друге, банкам дозволено здійснювати операції з розміщення за кордоном валютних цінностей без індивідуальної ліцензії на будь-яких власних рахунках, а не лише на кореспондентських, як це було раніше.

По-третє, Національним банком встановлено виключення із загального порядку контролю за дотриманням максимальної процентної ставки за зовнішніми кредитами/позиками в іноземній валюті. Виключення стосується коштів, які залучаються резидентами-позичальниками від нерезидентів для кредитних проектів, що реалізуються за участі (у формі гарантування, страхування, поручительства) іноземної держави, за аналогією з виключенням, що вже застосовується для кредитних проектів за участі експортно-кредитних агентств.

Крім того, НБУ уточнив перелік документів, необхідних для отримання індивідуальної ліцензії на розміщення юридичними особами чи фізособами-підприємцями коштів на рахунках за межами України. Перелік доповнено документами, що містять інформацію про рахунки, відкриті резидентом в уповноважених банках, та про його структуру власності і кінцевих бенефіціарних власників.

В Національному банку підкреслюють, що такі кроки сприятимуть удосконаленню порядку видачі індивідуальних валютних ліцензій, та розширенню доступу резидентів до зовнішніх кредитних ресурсів.

Джерело: bank.gov.ua
Перегляди: 1130
Новини

В Україні спостерігається критична нестача робочої сили, що впливає на економіку та бізнес. Через війну та міграцію виникла необхідність залучення нових працівників та перекваліфікації неактивного населення

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Група «ТАС» придбала 100% акцій Ідея Банку Україна за $34 мільйони. Угода очікує на погодження Національного банку та Антимонопольного комітету України. Можливе підвищення вартості угоди залежно від рівня оподаткування.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua
Національний банк України визнав ПРАТ "СК "ОРАНТА-СІЧ" неплатоспроможним через істотне недотримання вимог до капіталу. Страховику анульовано ліцензію, а національний регулятор звернеться до суду з заявою про банкрутство.
Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн оголосила про пропозицію надання Україні 35 млрд євро безповоротної макрофінансової допомоги на 2024-2025 роки, погашення якої відбуватиметься за рахунок доходів від заморожених російських активів.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua
Національний банк України ухвалив рішення зберегти облікову ставку на рівні 13% для стабілізації інфляції та забезпечення стійкості валютного ринку. Водночас НБУ модифікував умови інших монетарних інструментів для підвищення ефективності їхнього використання.
Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Національний банк України наклав штраф на ТОВ "ФК "ТЕХНОФІНАНС" за порушення законодавства у сфері фінансових послуг, зокрема за неправомірне використання інформації з кредитних історій. Компанія зобов'язана усунути порушення та надати відповідні підтвердження.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

13 вересня Уряд прийняв постанову, яка дозволяє Мінфіну проводити switch-операції з державними облігаціями. Це нововведення спрямоване на підвищення ефективності управління державним боргом та покращення ліквідності ринку облігацій.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Національний банк України затвердив основні засади грошово-кредитної політики на середньострокову перспективу, що включає монетарні цілі на період війни та повоєнного відновлення. Основна мета – стабілізація цін, підтримка економіки та повернення до інфляційного таргетування.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Після переходу на нову трирівневу структуру капіталу, банківська система України продовжує демонструвати міцні позиції. Середні показники капіталу значно перевищують мінімальні вимоги, що підвищує можливості банків нарощувати кредитування та підтримувати економіку.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua