Новини

НБУ відзначив низький рівень підроблення банкнот національної валюти у 2017 році

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Національний банк України опублікував прес-реліз, в якому констатував низький рівень підроблення банкнот національної валюти у 2017 році. Нацбанк здійснює моніторинг стану вилучення з обігу підроблених грошових знаків та відзначає відносно низький рівень підроблення банкнот національної валюти за підсумками 2017 року.

Відмічено, кількість вилучених з обігу в банківській системі України підроблених банкнот гривні у минулому році становила 0,00036% від загальної кількості готівки, що перебувала в грошовому обігу. Таким чином, на один мільйон справжніх банкнот гривні припадало близько 3,6 шт. підробок.

Для порівняння, у країнах Євросоюзу за підсумками 2017 року цей показник становив приблизно 33 шт. підроблених банкнот євро.

Переважна кількість вилучених з обігу підроблених банконот гривні у минулому році припадала на банкноти чотирьох номіналів.

Результати 2017 року свідчать про збільшення фактів виявлення підроблених банкнот номіналом 500 гривень. Переважно це банкноти старого зразка 2006 року. Їх кількість становить 61% від загальної кількості вилучених підробок національної валюти.

З обігу також вилучалися підроблені банкноти інших номіналів: 200 грн (7%); 100 грн (17%); 50 грн (13%).

Інші вилучені з обігу підроблені банкноти номіналами 1 грн, 2 грн, 5 грн, 10 грн та 20 грн становлять 2%.

Найчастіше (81%) підроблені банкноти гривні виготовлялися з використанням копіювальної або комп'ютерної техніки, зокрема струменевих та лазерних принтерів. Решта підробок (19%) виготовлена поліграфічним способом.

У більшості випадків виявлені підроблені банкноти збувалися через каси закладів швидкого харчування, супермаркетів, метрополітену тощо. У 2017 році також були випадки потрапляння підробок до кас банків через програмно-технічні комплекси самообслуговування та банкомати з функцією приймання готівки.

Що стосується підроблення іноземної валюти, то більшість вилучених з обігу підроблених банкнот іноземної валюти минулого року, − це: долари США (78%); євро (16%); російські рублі (6%).

Найчастіше зловмисники підробляють іноземні банкноти таких номіналів: 100 доларів США (94%); 200, 100 та 50 євро (40%, 21% та 29% відповідно); 5 000 та 1 000 російських рублів (71% та 21% відповідно).

Загалом система захисту банкнот національної валюти перебуває на одному рівні з системами захисту провідних валют світу.

При цьому використання автоматизованих систем сортування банкнот банками України під час оброблення готівки дозволяє виявляти підроблені банкноти та забезпечує належну якість грошей в обігу. У разі сумніву щодо справжності грошових знаків банки направляють їх на дослідження до уповноважених підрозділів НБУ.

У разі сумнівів щодо справжності та платіжності банкнот гривні рекомендуємо громадянам звертатися до банків для проведення досліджень Національним банком. За результатами цих досліджень, які здійснюються безкоштовно, клієнтам відшкодовують відповідну суму грошових знаків національної валюти, визнаних справжніми та платіжними. Підроблені банкноти вилучаються без відшкодування їх вартості. Про їх вилучення повідомляється Національній поліції України. Підробки в установленому порядку передаються уповноваженим працівникам поліції для проведення розслідувань.

Джерело: bank.gov.ua

Офіційний курс валют України на 6 березня 2025 року демонструє зниження курсу долара та зростання євро і злотого

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Національний банк України виявив ознаки незаконного кредитування в компанії "BitCapital". Порушення законодавства полягало в тому, що організація маскувала кредити у гривні під позики в криптовалюті.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

32-річний рівнянин ошукав жителів області на понад 100 тисяч гривень, використовуючи схему псевдокредитів. Суд призначив йому покарання — 1 рік позбавлення волі

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Національний банк України оновив правила забезпечення платоспроможності страховиків. Нові вимоги стосуються технічних резервів, облігацій зовнішніх державних позик та гарантійних внесків. Зміни враховують умови воєнного стану та потреби ринку.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

”АТ “КОМІНВЕСТБАНК” за рішенням НБУ визнано неплатоспроможним. Це не вплине на стабільність банківського сектора, оскільки частка банку становить лише 0,04% від усього ринку. Вкладникам гарантується повне відшкодування коштів, загальна сума виплат становить 432 млн. грн.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

В Україні спостерігається критична нестача робочої сили, що впливає на економіку та бізнес. Через війну та міграцію виникла необхідність залучення нових працівників та перекваліфікації неактивного населення

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Група «ТАС» придбала 100% акцій Ідея Банку Україна за $34 мільйони. Угода очікує на погодження Національного банку та Антимонопольного комітету України. Можливе підвищення вартості угоди залежно від рівня оподаткування.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua
Національний банк України визнав ПРАТ "СК "ОРАНТА-СІЧ" неплатоспроможним через істотне недотримання вимог до капіталу. Страховику анульовано ліцензію, а національний регулятор звернеться до суду з заявою про банкрутство.
Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн оголосила про пропозицію надання Україні 35 млрд євро безповоротної макрофінансової допомоги на 2024-2025 роки, погашення якої відбуватиметься за рахунок доходів від заморожених російських активів.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua