Правління Національного банку України ухвалило рішення зберегти облікову ставку на рівні 13%, щоб поступово повернути інфляцію до цілі в 5% упродовж наступних років та підтримати стійкість валютного ринку. Це рішення стало реакцією на пришвидшення інфляції, яка в серпні досягла 7,5% у річному вимірі. Водночас, зростання споживчих цін спричинили погіршені врожаї, підвищення витрат бізнесу та послаблення курсу гривні.
Тиск на ціни, за прогнозами, зберігатиметься, проте зважена монетарна політика НБУ допоможе сповільнити інфляцію в наступні роки. Важливу роль у цьому відіграє стабільна міжнародна фінансова допомога. Станом на вересень, міжнародні резерви України перевищили 42 млрд доларів США.
НБУ також вніс зміни до параметрів інших монетарних інструментів, таких як зниження ставки за тримісячними депозитними сертифікатами до 15,5% і ставки за кредитами рефінансування до 16%. Зміни почнуть діяти з 20 вересня 2024 року.
Ці заходи спрямовані на збереження стійкої ситуації на валютному ринку, стимулювання попиту на ОВДП та мобілізацію ресурсів для фінансування бюджету. Водночас НБУ гнучко адаптуватиме свою політику в разі змін у макроекономічних показниках.