Новини

Набір "Яворівська забавка"

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

20 листопада 2019 року Національний банк України вводить в обіг три пам'ятні монети "Коник", "Пташка" і "Гультяї" номіналом 2 гривні кожна. Монети продовжують серію "Українська спадщина".

Цей набір монет присвячений одному з унікальних явищ української культури – яворівській забавці. Забавки (коники, пташки, гультяї, візочки, деркачі) майструються в основному з осики та прикрашаються яворівським розписом – "вербівкою" або "яворівкою". У розписі використовуються чотири кольори: зелений (як символ трави та листя), червоний (плоди і ягоди), синій (небо і вода) і жовтий (сонце). Забавки виготовляються в місті Яворів Львівської області, а також прилеглих селах. Згадки про перші забавки датуються XVII століттям.

Пам'ятні монети виготовлені зі срібла 925 проби, маса дорогоцінного металу в чистоті кожної – 7,78 г, маса – 26,5 г, тираж – 5 000 штук (кожної). Форма монет – дев'ятикутна, вони оздоблені кольоровим друком (тамподруком).

На аверсі монет набору в обрамленні стилізованих елементів яворівського розпису розміщені зображення яворівського коника, яворівської пташки та яворівських гультяїв. Вони відтворені у кольоровій версії й на реверсі монет за допомогою технології тамподруку.

Ціна НБУ сьогодні на одну монету становить 429 гривень, а на весь набір пам'ятних монет – 1 325 гривень.

Джерело: bank.gov.ua
Перегляди: 360
Новини

31 липня 2020 року уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "АВАНТ-БАНК" було подано документи державному Реєстратору юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань для державної реєстрації припинення банку як юридичної особи.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

03 серпня 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету спеціального випуску "Повітряні Сили Збройних Сил України". Монета продовжує серію "Збройні Сили України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

28 липня 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Стародавнє місто Дубно". Вона продовжує серію "Стародавні міста України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

22 липня 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятні монети номіналами 2 та 10 гривень "Ігри XXXII Олімпіади", які продовжують серію "Спорт".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

16 липня 2020 року Верховна Рада України призначила Кирила Шевченка новим Головою Національного банку України.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua
Реклама

Рівень заробітної плати в співвідношенні з цінами і якістю надання послуг в Україні не можна зіставити в ідеальну формулу. Тому українці часто вдаються до різних способів отримання додаткового доходу або невеликої суми до виплати на роботі. Коли потрібні гроші до зарплати, українці стандартно використовують три способи: займають у друзів, відправляють запит на кредит в МФО або банк. Про особливості кожного методу ми докладніше розповімо в нашому матеріалі.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Ощадбанк запустив програму доступної іпотеки "Звісно, 9,99 %". Програмою можуть скористатися держслужбовці, медики, працівники поліції та Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

З 01 липня 2020 року ПриватБанк розпочне видавати кредити в рамках державної програми "Доступне житло під 10%".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Нова програма іпотечного кредитування від 8,8% річних вже доступна для жителів Харкова.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua