Новини

Набір "Яворівська забавка"

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

20 листопада 2019 року Національний банк України вводить в обіг три пам'ятні монети "Коник", "Пташка" і "Гультяї" номіналом 2 гривні кожна. Монети продовжують серію "Українська спадщина".

Цей набір монет присвячений одному з унікальних явищ української культури – яворівській забавці. Забавки (коники, пташки, гультяї, візочки, деркачі) майструються в основному з осики та прикрашаються яворівським розписом – "вербівкою" або "яворівкою". У розписі використовуються чотири кольори: зелений (як символ трави та листя), червоний (плоди і ягоди), синій (небо і вода) і жовтий (сонце). Забавки виготовляються в місті Яворів Львівської області, а також прилеглих селах. Згадки про перші забавки датуються XVII століттям.

Пам'ятні монети виготовлені зі срібла 925 проби, маса дорогоцінного металу в чистоті кожної – 7,78 г, маса – 26,5 г, тираж – 5 000 штук (кожної). Форма монет – дев'ятикутна, вони оздоблені кольоровим друком (тамподруком).

На аверсі монет набору в обрамленні стилізованих елементів яворівського розпису розміщені зображення яворівського коника, яворівської пташки та яворівських гультяїв. Вони відтворені у кольоровій версії й на реверсі монет за допомогою технології тамподруку.

Ціна НБУ сьогодні на одну монету становить 429 гривень, а на весь набір пам'ятних монет – 1 325 гривень.

Джерело: bank.gov.ua
Перегляди: 518
Новини

28 грудня 2020 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено запис про проведення державної реєстрації припинення ПАТ "Акціонерний комерційний банк "Новий" як юридичної особи.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

21 грудня 2020 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено запис про проведення державної реєстрації припинення ПАТ "Банк Народний капітал" як юридичної особи.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Сьогодні Національний банк України прийняв рішення про віднесення АТ "Місто Банк" до категорії неплатоспроможних.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Сьогодні Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Володимир Корецький". Монета продовжує серію "Видатні особистості України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

10 грудня 2020 року Національний банк України вводить в обіг нову пам'ятну монету "Рік Бика". Монета продовжує серію "Східний календар".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

ТАСКОМБАНК став новим дистриб'ютором пам'ятних монет та сувенірної продукції Національного банку України.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

02 листопада 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Андрій Ромоданов". Монета продовжує серію "Видатні особистості України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

12 жовтня 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Передова", яка присвячена медикам і військовим.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

07 жовтня 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Амет-Хан Султан". Монета продовжує серію "Видатні особистості України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua