Новини

Розвиток системи іпотечного кредитування

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Вчора відбулося засідання Комітету з питань житлової нерухомості URE Club, на якому обговорювалися питання іпотеки на первинному ринку житла.

Високі відсоткові ставки за банківськими кредитами (20-25% річних), політико-правові причини, низький рівень довіри населення іпотечним програмам, високий рівень кредитного ризику і втрата забезпечення та інші фактори – впливають на відсутність стрімкого росту іпотечного кредитування.

Олена Дмітрієва, заступник Голови Правління Глобус Банку розповіла про стан іпотечного кредитування. Зараз іпотечні кредити на первинному ринку житла готові надавати лише 10 комерційних банків. За її словами, у 2019-му році навряд чи варто очікувати істотного зниження відсоткових ставок. За останніми даними, в загальній кількості угод по відчуженню майна іпотечні договори не перевищують 3%.

Наразі розвиток іпотечних кредитів можливий шляхом спільних програм банків з компаніями-забудовниками.

У 2018 році було видано 2,5 млрд гривень іпотечних кредитів, включаючи купівлю нерухомості на первинному і вторинному ринках, а також під заставу нерухомості. На сьогодні частка іпотечних портфелів українських банків становить всього 2% від загальних активів банківської системи.

Однією з головних причин, що стримують розвиток іпотеки в Україні, є недостатнє фінансування державних програм.

Для стимулювання розвитку іпотечних програм комерційних банків та істотного зниження відсоткових ставок також необхідне зменшення резервних вимог НБУ з діючих 13% до 2%, які діяли до 2017 року, а майнові права на нерухомість знову повинні стати предметом застави. Зниження резервних вимог дозволить більшій кількості комерційних банків розвивати свої іпотечні програми.

Джерело: globusbank.com.ua
Перегляди: 1309
Банки: Глобус Банк
Новини

В Україні спостерігається критична нестача робочої сили, що впливає на економіку та бізнес. Через війну та міграцію виникла необхідність залучення нових працівників та перекваліфікації неактивного населення

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Група «ТАС» придбала 100% акцій Ідея Банку Україна за $34 мільйони. Угода очікує на погодження Національного банку та Антимонопольного комітету України. Можливе підвищення вартості угоди залежно від рівня оподаткування.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua
Національний банк України визнав ПРАТ "СК "ОРАНТА-СІЧ" неплатоспроможним через істотне недотримання вимог до капіталу. Страховику анульовано ліцензію, а національний регулятор звернеться до суду з заявою про банкрутство.
Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн оголосила про пропозицію надання Україні 35 млрд євро безповоротної макрофінансової допомоги на 2024-2025 роки, погашення якої відбуватиметься за рахунок доходів від заморожених російських активів.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua
Національний банк України ухвалив рішення зберегти облікову ставку на рівні 13% для стабілізації інфляції та забезпечення стійкості валютного ринку. Водночас НБУ модифікував умови інших монетарних інструментів для підвищення ефективності їхнього використання.
Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Національний банк України наклав штраф на ТОВ "ФК "ТЕХНОФІНАНС" за порушення законодавства у сфері фінансових послуг, зокрема за неправомірне використання інформації з кредитних історій. Компанія зобов'язана усунути порушення та надати відповідні підтвердження.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

13 вересня Уряд прийняв постанову, яка дозволяє Мінфіну проводити switch-операції з державними облігаціями. Це нововведення спрямоване на підвищення ефективності управління державним боргом та покращення ліквідності ринку облігацій.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Національний банк України затвердив основні засади грошово-кредитної політики на середньострокову перспективу, що включає монетарні цілі на період війни та повоєнного відновлення. Основна мета – стабілізація цін, підтримка економіки та повернення до інфляційного таргетування.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Після переходу на нову трирівневу структуру капіталу, банківська система України продовжує демонструвати міцні позиції. Середні показники капіталу значно перевищують мінімальні вимоги, що підвищує можливості банків нарощувати кредитування та підтримувати економіку.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua