Новини

Пам'ятна монета "Іван Нечуй-Левицький"

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Сьогодні Національний банк України ввів у обіг пам'ятну монету "Іван Нечуй-Левицький".

Монета присвячена видатному українському письменнику, перекладачу, педагогу, пропагандисту української національної ідеї і національної літератури – Івану Левицькому (літературні псевдоніми І. Нечуй-Левицький, І. Нечуй).

Іван Нечуй-Левицький (1838-1918) увійшов в історію літератури як видатний майстер художньої прози, який створив високохудожні соціально-побутові оповідання та повісті. Найвідоміші з його творів – "Микола Джеря", "Кайдашева сім'я", "Старосвітські батюшки та матушки", "Хмари" та багато інших.

Почав писати у часи Валуєвського циркуляру після 1863 року – заборони друку книг українською мовою. Тоді на учнів, які розмовляли рідною мовою, вішали на шию табличку з написом "За мужичі слова". А на рішення стати письменником на Івана Левицького безпосередньо вплинули слова одного з викладачів Київської духовної академії про те, що в інтересах держави добре було б спалити українську літературу.

За псевдонім Іван Семенович Левицький взяв прізвище козацького полковника, героя "Думи про Нечуя", яку дуже любив.

На аверсі монети розміщено портрет письменника вже у літньому віці. Таким його запам'ятали кияни, разом із звичкою щодня гуляти містом одним і тим самим маршрутом із незмінною парасолею у руці. Тому, саме парасолю, що нагадує письменницьке перо, зображено ліворуч від портрета.

На реверсі монети на дзеркальному тлі розміщено стилізовану композицію: із двох глечиків ллється вода, яка підживлює дерево життя. Це символічне втілення вислову письменника: "Людина без національності, як дерево без коріння: воно зачучверіє і всохне".

Пам'ятна монета продовжує серію "Видатні особистості України". Вона має номінал 2 гривень, її виготовлено з нейзильберу, маса – 12.8 г, діаметр – 31 мм, тираж – 35 000 штук. Ціна НБУ на цю пам'ятну монету становить 40 гривень. Придбати монети можна у регіональних відділеннях НБУ та банках-дистриб'юторах АТ "Ощадбанк", АБ "Укргазбанк".

Джерело: bank.gov.ua
Перегляди: 806
Новини

02 листопада 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Андрій Ромоданов". Монета продовжує серію "Видатні особистості України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

12 жовтня 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Передова", яка присвячена медикам і військовим.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

07 жовтня 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Амет-Хан Султан". Монета продовжує серію "Видатні особистості України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

На початку жовтня 2020 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено записи про проведення державної реєстрації припинення ПАТ "Кредитпромбанк" як юридичної особи, а також ПАТ "КБ "Хрещатик" як юридичної особи.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Чотири фінансові установи подали заяви до Національного банку України про припинення своєї діяльності.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

22 вересня 2020 року Національний банк України погодив кандидатуру Сергія Наумова на посаду голови правління державного Ощадбанку.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

15 вересня 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Володимир Перетц". Вона продовжує серію "Видатні особистості України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

26 серпня 2020 року Національний банк України ввів в обіг пам'ятну монету спеціального випуску "День пам'яті полеглих захисників України". Вона продовжує серію "Збройні Сили України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

25 серпня 2020 року Національний банк України прийняв рішення про віднесення АТ АКБ "АРКАДА" до категорії неплатоспроможних.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua