Новини

Пам'ятна монета "Іван Нечуй-Левицький"

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Сьогодні Національний банк України ввів у обіг пам'ятну монету "Іван Нечуй-Левицький".

Монета присвячена видатному українському письменнику, перекладачу, педагогу, пропагандисту української національної ідеї і національної літератури – Івану Левицькому (літературні псевдоніми І. Нечуй-Левицький, І. Нечуй).

Іван Нечуй-Левицький (1838-1918) увійшов в історію літератури як видатний майстер художньої прози, який створив високохудожні соціально-побутові оповідання та повісті. Найвідоміші з його творів – "Микола Джеря", "Кайдашева сім'я", "Старосвітські батюшки та матушки", "Хмари" та багато інших.

Почав писати у часи Валуєвського циркуляру після 1863 року – заборони друку книг українською мовою. Тоді на учнів, які розмовляли рідною мовою, вішали на шию табличку з написом "За мужичі слова". А на рішення стати письменником на Івана Левицького безпосередньо вплинули слова одного з викладачів Київської духовної академії про те, що в інтересах держави добре було б спалити українську літературу.

За псевдонім Іван Семенович Левицький взяв прізвище козацького полковника, героя "Думи про Нечуя", яку дуже любив.

На аверсі монети розміщено портрет письменника вже у літньому віці. Таким його запам'ятали кияни, разом із звичкою щодня гуляти містом одним і тим самим маршрутом із незмінною парасолею у руці. Тому, саме парасолю, що нагадує письменницьке перо, зображено ліворуч від портрета.

На реверсі монети на дзеркальному тлі розміщено стилізовану композицію: із двох глечиків ллється вода, яка підживлює дерево життя. Це символічне втілення вислову письменника: "Людина без національності, як дерево без коріння: воно зачучверіє і всохне".

Пам'ятна монета продовжує серію "Видатні особистості України". Вона має номінал 2 гривень, її виготовлено з нейзильберу, маса – 12.8 г, діаметр – 31 мм, тираж – 35 000 штук. Ціна НБУ на цю пам'ятну монету становить 40 гривень. Придбати монети можна у регіональних відділеннях НБУ та банках-дистриб'юторах АТ "Ощадбанк", АБ "Укргазбанк".

Джерело: bank.gov.ua
Перегляди: 1024
Новини
Реклама

Для отримання мікрокредиту можна скористатися сайтами агрегаторами для більш зручного вибору пропозиції по мікрокредитів, де буде зазначена необхідна інформація про документи, умови та порядок дій для отримання мікропозик

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

11 серпня 2021 року Правління Національного банку України прийняло рішення про віднесення АТ "КБ "ЗЕМЕЛЬНИЙ КАПІТАЛ" до категорії неплатоспроможних.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Загальний розподіл коштів набуде чинності 23 серпня 2021 року. Гроші будуть зараховані країнам-членам МВФ пропорційно до їх існуючих квот у Фонді.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Сьогодні Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Кінь Пржевальського". Монета продовжує серію "Флора і фауна".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua
Реклама

Всі заявки потенційних позичальників обробляє спеціальна комп'ютерна програма, яка порівнює дані, внесені в анкету, з інформацією податкової служби, паспортного столу, УБКІ та іншими базами.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Національний банк України визначив 12 системно важливих банків на 2021 рік.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

01 березня 2021 року розпочнеться видача іпотечних кредитів за державною програмою "Доступна іпотека 7%".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

З 04 січня 2021 року придбати пам'ятні монети та сувенірну продукцію Банкнотно-монетного двору можна онлайн.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

28 грудня 2020 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено запис про проведення державної реєстрації припинення ПАТ "Акціонерний комерційний банк "Новий" як юридичної особи.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua