Новини

Пам'ятна монета "1000 років від початку правління київського князя Ярослава Мудрого"

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Сьогодні Національний банк України ввів у обіг пам'ятну монету номіналом 20 гривень "1 000 років від початку правління київського князя Ярослава Мудрого". Монета продовжує серію "Княжа Україна" і присвячена утвердженню на київському престолі великого князя Ярослава Мудрого (1019–1054), за часів якого Київська Русь сягнула піку своєї могутності.

При правлінні Ярослава Володимировича Київська держава укріпила та розширила свої кордони, зміцнила міжнародне становище, будувалися храми та монастирі, а культура Русі досягла найвищого розвитку. Ярослав Мудрий був високоосвіченою людиною, дбав про освіту і культуру свого народу. При Софійському соборі було засновано школу і бібліотеку.

На аверсі монети зображено макет реконструкції Софійського собору XI століття на тлі абрису його бань. У центрі аверсу монети розміщено стилізований сувій – Правда Ярослава (збірник законів), що становить найдавнішу частину Руської Правди. По обидва боки від сувою – позолочені вірчий знак князя та його печатка.

На реверсі монети зображено стилізований літописний фрагмент із мініатюрою. Саме за ініціативи Ярослава Мудрого організовано переклад грецьких та інших книг на церковнослов'янську мову, багато книг переписано, а також укладено літописний звід.

Пам'ятну монету виготовлено зі срібла 925 проби, маса дорогоцінного металу в чистоті – 62,2 г, діаметр – 50,0 мм, тираж – 2 500 штук. Вона оздоблена локальною позолотою, вміст золота не менше ніж 0,008 г. Монету виготовлено з використанням технології патинування. Вартість монети 2 166 гривень.

Придбати пам'ятну монету можна у дистриб'юторів Національного банку України: АТ "Державний ощадний банк України", ПАТ АБ "Укргазбанк", АТ "АБ "Радабанк".

Джерело: bank.gov.ua
Перегляди: 417
Новини

Нова програма іпотечного кредитування від 8,8% річних вже доступна для жителів Харкова.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

02 червня 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятні монети зі срібла й нейзильберу "Совка розкішна". Монети продовжують серію "Флора і фауна України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийняла рішення від 28 травня 2020 року про продовження строків здійснення процедури ліквідації ПАТ "Діамантбанк" та ПАТ "Банк Михайлівський".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

15 травня 2020 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено запис про проведення державної реєстрації припинення ПАТ "Акціонерний комерційний банк "Київ" як юридичної особи.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

20 травня 2020 року Національний банк України випустить сувенірну банкноту зі срібла, що відтворює дизайн банкноти номіналом 1000 гривень зразка 2019 року.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

15 травня 2020 року до системи BankID НБУ приєднався ОТП Банк. Він став четвертим банком, який приєднався до системи у 2020 році.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

13 травня 2020 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено запис про проведення державної реєстрації припинення ПАТ "Банк "Юнісон" як юридичної особи.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Національний банк України розробив мобільний додаток UAPassportReader для зчитування інформації з біометричних документів.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

14 травня 2020 року Національний банк України ввів в обіг пам'ятну монету "1075 років з часу правління княгині Ольги". Монета продовжує серію "Княжа Україна".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua