Новини

Пам'ятна монета "1000 років від початку правління київського князя Ярослава Мудрого"

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Сьогодні Національний банк України ввів у обіг пам'ятну монету номіналом 20 гривень "1 000 років від початку правління київського князя Ярослава Мудрого". Монета продовжує серію "Княжа Україна" і присвячена утвердженню на київському престолі великого князя Ярослава Мудрого (1019–1054), за часів якого Київська Русь сягнула піку своєї могутності.

При правлінні Ярослава Володимировича Київська держава укріпила та розширила свої кордони, зміцнила міжнародне становище, будувалися храми та монастирі, а культура Русі досягла найвищого розвитку. Ярослав Мудрий був високоосвіченою людиною, дбав про освіту і культуру свого народу. При Софійському соборі було засновано школу і бібліотеку.

На аверсі монети зображено макет реконструкції Софійського собору XI століття на тлі абрису його бань. У центрі аверсу монети розміщено стилізований сувій – Правда Ярослава (збірник законів), що становить найдавнішу частину Руської Правди. По обидва боки від сувою – позолочені вірчий знак князя та його печатка.

На реверсі монети зображено стилізований літописний фрагмент із мініатюрою. Саме за ініціативи Ярослава Мудрого організовано переклад грецьких та інших книг на церковнослов'янську мову, багато книг переписано, а також укладено літописний звід.

Пам'ятну монету виготовлено зі срібла 925 проби, маса дорогоцінного металу в чистоті – 62,2 г, діаметр – 50,0 мм, тираж – 2 500 штук. Вона оздоблена локальною позолотою, вміст золота не менше ніж 0,008 г. Монету виготовлено з використанням технології патинування. Вартість монети 2 166 гривень.

Придбати пам'ятну монету можна у дистриб'юторів Національного банку України: АТ "Державний ощадний банк України", ПАТ АБ "Укргазбанк", АТ "АБ "Радабанк".

Джерело: bank.gov.ua
Перегляди: 554
Новини

02 листопада 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Андрій Ромоданов". Монета продовжує серію "Видатні особистості України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

12 жовтня 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Передова", яка присвячена медикам і військовим.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

07 жовтня 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Амет-Хан Султан". Монета продовжує серію "Видатні особистості України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

На початку жовтня 2020 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено записи про проведення державної реєстрації припинення ПАТ "Кредитпромбанк" як юридичної особи, а також ПАТ "КБ "Хрещатик" як юридичної особи.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Чотири фінансові установи подали заяви до Національного банку України про припинення своєї діяльності.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

22 вересня 2020 року Національний банк України погодив кандидатуру Сергія Наумова на посаду голови правління державного Ощадбанку.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

15 вересня 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Володимир Перетц". Вона продовжує серію "Видатні особистості України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

26 серпня 2020 року Національний банк України ввів в обіг пам'ятну монету спеціального випуску "День пам'яті полеглих захисників України". Вона продовжує серію "Збройні Сили України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

25 серпня 2020 року Національний банк України прийняв рішення про віднесення АТ АКБ "АРКАДА" до категорії неплатоспроможних.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua