Новини

НБУ відкликав ліцензію у ПАТ "КБ "Фінансова ініціатива"

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Вчора Національний банк України ухвалив рішення про відкликання у ПАТ "КБ "Фінансова ініціатива" генеральної ліцензії на здійснення валютних операцій від 17.05.2013 № 219-2.

Рішення ухвалено з огляду на факти порушення банком "Фінансова ініціатива" валютного законодавства України та нормативно-правових актів Національного банку України, зокрема: невиконання функції агента валютного контролю; недопущення уповноважених працівників Національного банку до проведення перевірки дотримання валютного законодавства.

23 червня 2015 року банк "Фінансова ініціатива" був віднесений до категорії неплатоспроможних, але продовжував здійснювати обслуговування клієнтів та отримувати у 2015-2018 роках реєстри експортних митних декларацій своїх клієнтів за операціями, за якими відсутнє підтвердження надходження в Україну виручки за експорт продукції на мільярди гривень.

Крім того, впродовж 2017-2018 років банк не виконував письмові вимоги Національного банку про надання документів, які б дали можливість підтвердити належне виконання банком функцій агента валютного контроля за операціями своїх клієнтів, та не допустив уповноважених працівників НБУ до проведення виїзної перевірки.

Згідно з валютним законодавством банки зобов'язані здійснювати контроль валютних операцій своїх клієнтів. За невиконання банком функції агента валютного контролю Нацбанк застосовує заходи впливу згідно з чинним законодавством, а також має право відкликати у банка генеральну ліцензію на здійснення валютних операцій.

Нагадаємо, ПАТ "КБ "Фінансова ініціатива" був зареєстрований НБУ 19 січня 2005 року. 100% акцій банку були у ТОВ "Інвест-Сервіс", яке належить Олегу Бахматюку.

Джерело: bank.gov.ua
Перегляди: 565
Новини

02 листопада 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Андрій Ромоданов". Монета продовжує серію "Видатні особистості України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

12 жовтня 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Передова", яка присвячена медикам і військовим.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

07 жовтня 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Амет-Хан Султан". Монета продовжує серію "Видатні особистості України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

На початку жовтня 2020 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено записи про проведення державної реєстрації припинення ПАТ "Кредитпромбанк" як юридичної особи, а також ПАТ "КБ "Хрещатик" як юридичної особи.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Чотири фінансові установи подали заяви до Національного банку України про припинення своєї діяльності.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

22 вересня 2020 року Національний банк України погодив кандидатуру Сергія Наумова на посаду голови правління державного Ощадбанку.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

15 вересня 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Володимир Перетц". Вона продовжує серію "Видатні особистості України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

26 серпня 2020 року Національний банк України ввів в обіг пам'ятну монету спеціального випуску "День пам'яті полеглих захисників України". Вона продовжує серію "Збройні Сили України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

25 серпня 2020 року Національний банк України прийняв рішення про віднесення АТ АКБ "АРКАДА" до категорії неплатоспроможних.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua