Новини

Міжнародні резерви збереглися на рівні 15.4 млрд. дол. США

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Міжнародні резерви України на 01 березня 2017 року становили 15 459.7 млн. дол. США (в еквіваленті) за попередніми даними, залишившись на рівні початку лютого.

Загалом з початку поточного року обсяг міжнародних резервів майже не змінився завдяки тому, що у лютому Національний банк зміг компенсувати витрати іноземної валюти, зроблені у січні для згладжування надмірних коливань курсу гривні.

Поповнення міжнародних резервів протягом лютого відбувалося на міжбанківському валютному ринку шляхом проведення як валютних аукціонів, так і валютних інтервенцій у формі запиту найкращого курсу. Завдяки поступовому зростанню надходжень валютної виручки від експорту та підвищенню цін на товари українського експорту на світових ринках у лютому спостерігалася надлишкова пропозиція валюти на міжбанківському ринку. В цілому чиста купівля іноземної валюти Національним банком становила 80.9 млн. дол. США за результатами місяця. Зокрема:

- Національний банк купив 133.6 млн. дол. США протягом місяця. У тому числі, 100.6 млн. дол. США - під час валютних аукціонів, 33 млн. дол. США - під час інтервенцій у формі запиту найкращого курсу;

- Національний банк продав 52.7 млн. дол. США протягом місяця. У тому числі, 42.7 млн. дол. США - під час валютних аукціонів, 10 млн. дол. США - під час інтервенцій у формі запиту найкращого курсу.

Водночас у лютому міжнародні резерви спрямовувалися на здійснення платежів за державним боргом:

- на платежі Уряду з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті – у сумі 62.4 млн. дол. США (крім платежів на користь МВФ), у тому числі 43.4 млн. дол. США – на обслуговування та погашення ОВДП, номінованих в іноземній валюті;

- на платежі Уряду та Національного банку на користь Міжнародного валютного фонду – у сумі 66.5 млн. дол. США.

За результатами місяця обсяг міжнародних резервів України покриває 3.3 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань, поточних операцій Уряду та Національного банку

Дані про міжнародні резерви та ліквідність в іноземній валюті складаються та поширюються щомісяця:

не пізніше 7-го дня місяця, наступного за звітним – попередні;

не пізніше 21-го дня місяця, наступного за звітним – уточнені.

Джерело: bank.gov.ua
Перегляди: 950
Новини

В Україні спостерігається критична нестача робочої сили, що впливає на економіку та бізнес. Через війну та міграцію виникла необхідність залучення нових працівників та перекваліфікації неактивного населення

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Група «ТАС» придбала 100% акцій Ідея Банку Україна за $34 мільйони. Угода очікує на погодження Національного банку та Антимонопольного комітету України. Можливе підвищення вартості угоди залежно від рівня оподаткування.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua
Національний банк України визнав ПРАТ "СК "ОРАНТА-СІЧ" неплатоспроможним через істотне недотримання вимог до капіталу. Страховику анульовано ліцензію, а національний регулятор звернеться до суду з заявою про банкрутство.
Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн оголосила про пропозицію надання Україні 35 млрд євро безповоротної макрофінансової допомоги на 2024-2025 роки, погашення якої відбуватиметься за рахунок доходів від заморожених російських активів.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua
Національний банк України ухвалив рішення зберегти облікову ставку на рівні 13% для стабілізації інфляції та забезпечення стійкості валютного ринку. Водночас НБУ модифікував умови інших монетарних інструментів для підвищення ефективності їхнього використання.
Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Національний банк України наклав штраф на ТОВ "ФК "ТЕХНОФІНАНС" за порушення законодавства у сфері фінансових послуг, зокрема за неправомірне використання інформації з кредитних історій. Компанія зобов'язана усунути порушення та надати відповідні підтвердження.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

13 вересня Уряд прийняв постанову, яка дозволяє Мінфіну проводити switch-операції з державними облігаціями. Це нововведення спрямоване на підвищення ефективності управління державним боргом та покращення ліквідності ринку облігацій.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Національний банк України затвердив основні засади грошово-кредитної політики на середньострокову перспективу, що включає монетарні цілі на період війни та повоєнного відновлення. Основна мета – стабілізація цін, підтримка економіки та повернення до інфляційного таргетування.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Після переходу на нову трирівневу структуру капіталу, банківська система України продовжує демонструвати міцні позиції. Середні показники капіталу значно перевищують мінімальні вимоги, що підвищує можливості банків нарощувати кредитування та підтримувати економіку.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua