Новини

Пам'ятні монети "Надання Томосу про автокефалію Православної церкви України"

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Сьогодні Національний банк України ввів у обіг пам'ятні монети "Надання Томосу про автокефалію Православної церкви України". Монети присвячені історичній події, яка є ствердженням великої історичної справедливості, гарантією духовної свободи нашого народу. Томос, текст якого ухвалено архієрейським синодом Вселенського патріархату, офіційно затверджує канонічний автокефальний статус Православної церкви України як однієї з 15 помісних православних церков.

Пам'ятні монети продовжують серію "Духовні скарби України" і їх відкарбував український Монетний двір.

Монету номіналом 100 гривень виготовлено із золота 900 проби, маса – 31.1 г, діаметр – 32 мм, тираж – 1 500 штук. Ціна НБУ на цю монету становить 48 881 гривню.

На аверсі монети на дзеркальному тлі абрису собору Святого Георгія у Стамбулі зображено бані Софійського собору. Саме у Стамбулі Вселенський Патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію для Православної церкви України. Роки "988" та "2019", що зазначені по обидва боки від центрального куполу Софійського собору, свідчать про тисячолітній шлях Української Церкви від Хрещення до Томосу. На реверсі монети знаходиться зображення Вселенського Патріарха Варфоломія, який підписує Томос.

Монету номіналом 20 гривень виготовлено зі срібла 925 проби, оздоблено локальною позолотою, маса – 62.2 г, діаметр – 50 мм, тираж – 4 000 штук. Ціна НБУ на цю монету становить 1 897 гривень.

На аверсі монети розміщено позолочені відбитки печаток Вселенського Патріарха Варфоломія та Митрополита Київського і всієї України Епіфанія на тлі рукописного фрагмента Томосу. На матовому тлі реверсу монети зображено хрест, у центрі якого дата надання Томосу – 06 січня 2019 року.

Монету номіналом 5 гривень виготовлено з нейзильберу, маса – 16.54 г, діаметр – 35 мм, тираж – 75 000 штук. Рекомендована роздрібна ціна становить 51 гривню.

На аверсі монети у середині стилізованого хреста, розміщено відбитки печаток Вселенського Патріарха Варфоломія та Митрополита Київського і всієї України Епіфанія. На реверсі зображено стилізований фрагмент Томосу на тлі бань Софійського собору. По обидва боки від центрального куполу зазначена дата надання Томосу.

Придбати монети можна у відділеннях Департаменту грошового обігу в регіонах та банках-дистриб'юторах НБУ АТ "Державний ощадний банк України" і ПАТ АБ "Укргазбанк".

Джерело: bank.gov.ua
Перегляди: 582
Новини

02 червня 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятні монети зі срібла й нейзильберу "Совка розкішна". Монети продовжують серію "Флора і фауна України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийняла рішення від 28 травня 2020 року про продовження строків здійснення процедури ліквідації ПАТ "Діамантбанк" та ПАТ "Банк Михайлівський".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

15 травня 2020 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено запис про проведення державної реєстрації припинення ПАТ "Акціонерний комерційний банк "Київ" як юридичної особи.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

20 травня 2020 року Національний банк України випустить сувенірну банкноту зі срібла, що відтворює дизайн банкноти номіналом 1000 гривень зразка 2019 року.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

15 травня 2020 року до системи BankID НБУ приєднався ОТП Банк. Він став четвертим банком, який приєднався до системи у 2020 році.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

13 травня 2020 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено запис про проведення державної реєстрації припинення ПАТ "Банк "Юнісон" як юридичної особи.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Національний банк України розробив мобільний додаток UAPassportReader для зчитування інформації з біометричних документів.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

14 травня 2020 року Національний банк України ввів в обіг пам'ятну монету "1075 років з часу правління княгині Ольги". Монета продовжує серію "Княжа Україна".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

08 травня 2020 року внесено запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань про державну реєстрацію припинення ПАТ "Український бізнес банк" як юридичної особи.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua