Новини

Пам'ятний набір "Пектораль"

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

23 грудня 2019 року Національний банк України вводить в обіг чотири пам'ятні монети, що входять до набору "Пектораль", номіналом 10 гривень кожна. Монети продовжують серію "Духовні скарби України" і присвячені унікальному шедевру елліно-скіфського мистецтва.

Золота пектораль – нагрудна прикраса скіфського царя IV століття до н. е. Вона виконана із золота 958 проби, має вагу 1 150 г і діаметр – 30.6 см. Ювелірна прикраса складається з чотирьох витончено завитих порожнистих трубок, які складають каркас виробу. Пектораль має три яруси: нижній – звірі, середній – квіти, верхній – люди.

Скіфська Золота пектораль вважається одним із найвизначніших археологічних відкриттів людства XX століття, шедевром світового мистецтва. Знайдена у 1971 році у скіфському кургані Товста Могила на Дніпропетровщині українським археологом Борисом Мозолевським пектораль стала символом елітної спадщини України світового значення.

На аверсі монет відтворені сюжети, що зображені на пекторалі: чоловік, який тримає шкуру тварини, сцени шматування левом кабана і коня грифоном, леопард.

Реверси монет у поєднанні утворюють зображення пекторалі (локальна позолота). Поруч – абрис кургану, між двома наконечниками-застібками у вигляді голів левів.

Усі чотири пам'ятні монети виготовлено зі срібла 925 проби, вони мають чотирикутну форму, маса дорогоцінного металу в чистоті – 31.1 г (кожної), тираж – 4 000 штук (кожної). Вартість однієї монети – 1 153 гривні.

В силу різних технологічних питань початок реалізації набору "Пектораль" затримується. Орієнтовний строк – січень-лютий 2020 року.

Джерело: old.bank.gov.ua
Перегляди: 193
Новини

31 липня 2020 року уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "АВАНТ-БАНК" було подано документи державному Реєстратору юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань для державної реєстрації припинення банку як юридичної особи.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

03 серпня 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету спеціального випуску "Повітряні Сили Збройних Сил України". Монета продовжує серію "Збройні Сили України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

28 липня 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Стародавнє місто Дубно". Вона продовжує серію "Стародавні міста України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

22 липня 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятні монети номіналами 2 та 10 гривень "Ігри XXXII Олімпіади", які продовжують серію "Спорт".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

16 липня 2020 року Верховна Рада України призначила Кирила Шевченка новим Головою Національного банку України.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua
Реклама

Рівень заробітної плати в співвідношенні з цінами і якістю надання послуг в Україні не можна зіставити в ідеальну формулу. Тому українці часто вдаються до різних способів отримання додаткового доходу або невеликої суми до виплати на роботі. Коли потрібні гроші до зарплати, українці стандартно використовують три способи: займають у друзів, відправляють запит на кредит в МФО або банк. Про особливості кожного методу ми докладніше розповімо в нашому матеріалі.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Ощадбанк запустив програму доступної іпотеки "Звісно, 9,99 %". Програмою можуть скористатися держслужбовці, медики, працівники поліції та Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

З 01 липня 2020 року ПриватБанк розпочне видавати кредити в рамках державної програми "Доступне житло під 10%".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Нова програма іпотечного кредитування від 8,8% річних вже доступна для жителів Харкова.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua