Новини

Пам'ятна монета "Холодний Яр"

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

15 квітня 2019 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Холодний Яр".

Монета номіналом 5 гривень виготовлена з нейзильберу та оздоблена тамподруком (кольоровий друк), має масу – 16.54 г, діаметр – 35 мм, тираж – 40 000 штук.

Пам'ятна монета присвячена історичній місцевості, яка має природоохоронне значення. Холодний Яр – реліктовий лісовий масив на Черкащині. На території урочища росте 1 100-літній дуб, названий на честь Максима Залізняка. Саме з Холодного Яру почався національно-визвольний рух Правобережної України 1768-1769 років – Коліївщина.

На дзеркальному тлі аверсу монети розміщено стилізований напис півколом – "Холодний Яр", сформований із гілок, жолудя та листя, в оточенні стовбурів дерев.

На реверсі монети знаходиться композиція, що символізує реліктовий ліс. З ракурсу погляду людини вгору, зображено дерева, вершини яких тягнуться до жовто-зеленого кола – символу листя та сонця (використано тамподрук). Ліворуч і праворуч розміщено зображення вершників, які є втіленням визвольної боротьби часів Гайдамаччини та Холодноярської Республіки. Серед дерев ‒ Троїцька церква Мотронинського монастиря, який неодноразово ставав осередком українського визвольного руху.

Ціна НБУ на цю пам'ятну монету становить 61 гривню.

Джерело: bank.gov.ua
Перегляди: 663
Новини

02 листопада 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Андрій Ромоданов". Монета продовжує серію "Видатні особистості України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

12 жовтня 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Передова", яка присвячена медикам і військовим.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

07 жовтня 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Амет-Хан Султан". Монета продовжує серію "Видатні особистості України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

На початку жовтня 2020 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено записи про проведення державної реєстрації припинення ПАТ "Кредитпромбанк" як юридичної особи, а також ПАТ "КБ "Хрещатик" як юридичної особи.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Чотири фінансові установи подали заяви до Національного банку України про припинення своєї діяльності.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

22 вересня 2020 року Національний банк України погодив кандидатуру Сергія Наумова на посаду голови правління державного Ощадбанку.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

15 вересня 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Володимир Перетц". Вона продовжує серію "Видатні особистості України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

26 серпня 2020 року Національний банк України ввів в обіг пам'ятну монету спеціального випуску "День пам'яті полеглих захисників України". Вона продовжує серію "Збройні Сили України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

25 серпня 2020 року Національний банк України прийняв рішення про віднесення АТ АКБ "АРКАДА" до категорії неплатоспроможних.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua