Новини

Пам'ятна монета "Холодний Яр"

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

15 квітня 2019 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Холодний Яр".

Монета номіналом 5 гривень виготовлена з нейзильберу та оздоблена тамподруком (кольоровий друк), має масу – 16.54 г, діаметр – 35 мм, тираж – 40 000 штук.

Пам'ятна монета присвячена історичній місцевості, яка має природоохоронне значення. Холодний Яр – реліктовий лісовий масив на Черкащині. На території урочища росте 1 100-літній дуб, названий на честь Максима Залізняка. Саме з Холодного Яру почався національно-визвольний рух Правобережної України 1768-1769 років – Коліївщина.

На дзеркальному тлі аверсу монети розміщено стилізований напис півколом – "Холодний Яр", сформований із гілок, жолудя та листя, в оточенні стовбурів дерев.

На реверсі монети знаходиться композиція, що символізує реліктовий ліс. З ракурсу погляду людини вгору, зображено дерева, вершини яких тягнуться до жовто-зеленого кола – символу листя та сонця (використано тамподрук). Ліворуч і праворуч розміщено зображення вершників, які є втіленням визвольної боротьби часів Гайдамаччини та Холодноярської Республіки. Серед дерев ‒ Троїцька церква Мотронинського монастиря, який неодноразово ставав осередком українського визвольного руху.

Ціна НБУ на цю пам'ятну монету становить 61 гривню.

Джерело: bank.gov.ua
Перегляди: 542
Новини

02 червня 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятні монети зі срібла й нейзильберу "Совка розкішна". Монети продовжують серію "Флора і фауна України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийняла рішення від 28 травня 2020 року про продовження строків здійснення процедури ліквідації ПАТ "Діамантбанк" та ПАТ "Банк Михайлівський".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

15 травня 2020 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено запис про проведення державної реєстрації припинення ПАТ "Акціонерний комерційний банк "Київ" як юридичної особи.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

20 травня 2020 року Національний банк України випустить сувенірну банкноту зі срібла, що відтворює дизайн банкноти номіналом 1000 гривень зразка 2019 року.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

15 травня 2020 року до системи BankID НБУ приєднався ОТП Банк. Він став четвертим банком, який приєднався до системи у 2020 році.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

13 травня 2020 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено запис про проведення державної реєстрації припинення ПАТ "Банк "Юнісон" як юридичної особи.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Національний банк України розробив мобільний додаток UAPassportReader для зчитування інформації з біометричних документів.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

14 травня 2020 року Національний банк України ввів в обіг пам'ятну монету "1075 років з часу правління княгині Ольги". Монета продовжує серію "Княжа Україна".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

08 травня 2020 року внесено запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань про державну реєстрацію припинення ПАТ "Український бізнес банк" як юридичної особи.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua