Новини

Пам'ятна монета "100 років з часу створення Кобзарського хору"

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

18 жовтня 2018 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "100 років з часу створення Кобзарського хору".

Монета має номінал 5 гривень; її виготовлено з нейзильберу; маса – 16.54 г; діаметр – 35 мм; тираж – 40 000 штук.

Пам'ятна монета присвячена українському музичному професійному колективу, створеному у 1918 році під керівництвом бандуриста Василя Ємця.

Хор було засновано за сприянням гетьмана Павла Скоропадського. У листопаді 1918 року у Києві у театрі Берґоньє пройшов його перший концерт.

З Кобзарським хором пов'язують свою історію Національна заслужена капела бандуристів України імені Г. І. Майбороди та Українська капела бандуристів ім. Тараса Шевченка (має осередок у місті Детройт, США).

Доля хору цілком відповідає складній історії України у ХХ столітті. Після ІІ світової війни артисти, які залишилися живими і не емігрували сформували музичний колектив, який зараз носить назву Національної заслуженої капели бандуристів України імені Г. І. Майбороди. Її вшановано на аверсі монети у стилізованій композиції з семи бандур на тлі квіткового орнаменту.

Реверс монети присвячений Українській капелі бандуристів Північної Америки імені Тараса Шевченка, про що свідчить відповідний напис, розміщений по колу. Капелу було створено у Києві у 1941 році як спадкоємицю Кобзарського хору Ємця. Зараз вона базується у Детройті, адже це частина музичного колективу, яка після завершення війни опинилася за межами України.

Кобзарське мистецтво на реверсі монети утілює стилізований фрагмент бандури зі струнами і вінок праворуч. Початок пісні на слова українського поета Степана Руданського «Повій, вітре, на Вкраїну» символізує тугу емігрантів за Батьківщиною.

Діяльність колективів популяризує культурну спадщину України, за що свого часу обидва колективи стали лауреатами Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Ціна НБУ на цю пам'ятну монету становить 51 гривню. Придбати монети можна у регіональних відділеннях НБУ та банках-дистриб'юторах АТ "Ощадбанк", АБ "Укргазбанк".

Джерело: bank.gov.ua
Перегляди: 837
Новини
Реклама

Для отримання мікрокредиту можна скористатися сайтами агрегаторами для більш зручного вибору пропозиції по мікрокредитів, де буде зазначена необхідна інформація про документи, умови та порядок дій для отримання мікропозик

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

11 серпня 2021 року Правління Національного банку України прийняло рішення про віднесення АТ "КБ "ЗЕМЕЛЬНИЙ КАПІТАЛ" до категорії неплатоспроможних.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Загальний розподіл коштів набуде чинності 23 серпня 2021 року. Гроші будуть зараховані країнам-членам МВФ пропорційно до їх існуючих квот у Фонді.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Сьогодні Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Кінь Пржевальського". Монета продовжує серію "Флора і фауна".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua
Реклама

Всі заявки потенційних позичальників обробляє спеціальна комп'ютерна програма, яка порівнює дані, внесені в анкету, з інформацією податкової служби, паспортного столу, УБКІ та іншими базами.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Національний банк України визначив 12 системно важливих банків на 2021 рік.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

01 березня 2021 року розпочнеться видача іпотечних кредитів за державною програмою "Доступна іпотека 7%".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

З 04 січня 2021 року придбати пам'ятні монети та сувенірну продукцію Банкнотно-монетного двору можна онлайн.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

28 грудня 2020 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено запис про проведення державної реєстрації припинення ПАТ "Акціонерний комерційний банк "Новий" як юридичної особи.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua