Новини

Пам'ятна монета "Панас Саксаганський"

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Сьогодні Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету номіналом 2 гривні "Панас Саксаганський". Монета продовжує серію "Видатні особистості України". Вона присвячена видатному українському актору, режисеру, драматургу, педагогу, одному з корифеїв українського побутового театру – Панасу Карповичу Саксаганському (Тобілевичу). За своє творче життя він зіграв близько 100 основних ролей як комедійного, так і драматичного репертуару, а також багато епізодичних ролей. Саксаганський відомий і як талановитий режисер, він першим на українській сцені став створювати партитури ролей і вистав, тобто започаткував власну систему попередньої роботи над роллю. Автор комедій "Лицеміри" (1908) і "Шантрапа" (1913).

На аверсі монети зображено улюблене крісло Панаса Саксаганського, на якому лежить капелюх, ліворуч – дзеркальний абрис актора із маскою у руці, праворуч – театральна завіса.

Реверс монети описує вислів актора: “Кожна людина хоче здаватися не тим, чим вона є. Я знаю добре це, а через те портрета свого я малювати не стану… Переживати і гірке й солодке, бачити і світло й темряву життя і не офарбувати все власним настроєм – не всякому дано…” (Панас Саксаганський “По шляху життя”).

У центрі реверсу розміщено дзеркальний абрис актора, який у руці тримає маску з обличчям, що символізує його талант перевтілення.

Монету виготовлено з нейзильберу, маса – 12.8 г, діаметр – 31 мм, тираж – 35 000 штук. Ціна НБУ на цю монету становить 41 гривню.

Джерело: bank.gov.ua
Перегляди: 441
Новини
Реклама

Для отримання мікрокредиту можна скористатися сайтами агрегаторами для більш зручного вибору пропозиції по мікрокредитів, де буде зазначена необхідна інформація про документи, умови та порядок дій для отримання мікропозик

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

11 серпня 2021 року Правління Національного банку України прийняло рішення про віднесення АТ "КБ "ЗЕМЕЛЬНИЙ КАПІТАЛ" до категорії неплатоспроможних.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Загальний розподіл коштів набуде чинності 23 серпня 2021 року. Гроші будуть зараховані країнам-членам МВФ пропорційно до їх існуючих квот у Фонді.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Сьогодні Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Кінь Пржевальського". Монета продовжує серію "Флора і фауна".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua
Реклама

Всі заявки потенційних позичальників обробляє спеціальна комп'ютерна програма, яка порівнює дані, внесені в анкету, з інформацією податкової служби, паспортного столу, УБКІ та іншими базами.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Національний банк України визначив 12 системно важливих банків на 2021 рік.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

01 березня 2021 року розпочнеться видача іпотечних кредитів за державною програмою "Доступна іпотека 7%".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

З 04 січня 2021 року придбати пам'ятні монети та сувенірну продукцію Банкнотно-монетного двору можна онлайн.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

28 грудня 2020 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено запис про проведення державної реєстрації припинення ПАТ "Акціонерний комерційний банк "Новий" як юридичної особи.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua