Новини

Пам'ятна монета "Микола Лукаш"

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

17 грудня 2019 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Микола Лукаш" номіналом 2 гривні. Монета продовжує серію "Видатні особистості України" і присвячена 100-річчю від дня народження українського перекладача та поета Миколи Олексійовича Лукаша. Блискучий поет, лінгвіст і геніальний митець Микола Лукаш легко перекладав із 18 мов, а загалом знав 22. Він переклав понад 1 000 видатних творів світової літератури від 100 авторів. Йому першому в Україні вдалося у повному обсязі перекласти "Фауста", а для "Декамерона" Микола Лукаш самотужки реконструював давню українську мову. Серед його перекладів також – "Дон Кіхот", "Мадам Боварі", твори Гарсії Лорки, Роберта Бернса, Фрідріха Шиллера, Генріха Гайне та інших.

Пам'ятна монета виготовлена з нейзильберу, має масу – 12.8 г, діаметр – 31 мм, тираж – 35 000 штук. Ціна НБУ на цю монету становить 41 гривню.

На аверсі монети розміщено стилізовану композицію, що символізує книгу перекладів Миколи Лукаша.

На реверсі монети зображено портрет Миколи Лукаша, ліворуч від якого на дзеркальному тлі зазначено роки життя перекладача.

Придбати цю пам'ятну монету можна у дистриб'юторів Національного банку України: АТ "Державний ощадний банк України", ПАТ АБ "Укргазбанк", АТ "АБ "Радабанк".

Джерело: old.bank.gov.ua
Перегляди: 321
Новини

02 листопада 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Андрій Ромоданов". Монета продовжує серію "Видатні особистості України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

12 жовтня 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Передова", яка присвячена медикам і військовим.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

07 жовтня 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Амет-Хан Султан". Монета продовжує серію "Видатні особистості України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

На початку жовтня 2020 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено записи про проведення державної реєстрації припинення ПАТ "Кредитпромбанк" як юридичної особи, а також ПАТ "КБ "Хрещатик" як юридичної особи.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Чотири фінансові установи подали заяви до Національного банку України про припинення своєї діяльності.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

22 вересня 2020 року Національний банк України погодив кандидатуру Сергія Наумова на посаду голови правління державного Ощадбанку.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

15 вересня 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Володимир Перетц". Вона продовжує серію "Видатні особистості України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

26 серпня 2020 року Національний банк України ввів в обіг пам'ятну монету спеціального випуску "День пам'яті полеглих захисників України". Вона продовжує серію "Збройні Сили України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

25 серпня 2020 року Національний банк України прийняв рішення про віднесення АТ АКБ "АРКАДА" до категорії неплатоспроможних.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua