Новини

Пам'ятна монета "75 років перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років"

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

05 травня 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "75 років перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років". Вона продовжує серію "Друга світова війна". Монета присвячена увічненню пам'яті та перемозі у Другій світовій війні – найкривавішій в історії людства. Понад 60 країн брали участь у війні, яка розгорнулася на території 40 держав.

Україна зробила значний внесок у перемогу над нацизмом і союзниками Німеччини. Вона зазнала величезних людських та матеріальних втрат. Загальні людські втрати народу України складають понад 9 млн людей. А сукупні демографічні втрати в період з січня 1941 року до січня 1945 року – понад 13,5 млн осіб. Територія України із червня 1941-го до жовтня 1944 року була центральною ділянкою всього європейського плацдарму воєнних дій.

Пам'ятна монета номіналом 5 гривень виготовлена з нейзильберу, має масу – 16.54 г, діаметр – 35 мм, тираж – 40 000 штук. Вартість монети становить 40 гривень.

На аверсі монети зображено голуба, який тримає оливкову гілочку – як символ свободи, миру і перемоги.

На реверсі розміщена стилізована композиція – вертикальний колючий дріт, що ділить площину монети умовно на військову (ліворуч) із потрісканими, рваними краями (котрі символізують напругу, тривогу, біль), на тлі якої напис – 1939, і мирну, де колючий дріт проростає листям (що символізує відродження і продовження життя), на тлі якої напис – 1945.

Джерело: old.bank.gov.ua
Перегляди: 125
Новини

Нова програма іпотечного кредитування від 8,8% річних вже доступна для жителів Харкова.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

02 червня 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятні монети зі срібла й нейзильберу "Совка розкішна". Монети продовжують серію "Флора і фауна України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийняла рішення від 28 травня 2020 року про продовження строків здійснення процедури ліквідації ПАТ "Діамантбанк" та ПАТ "Банк Михайлівський".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

15 травня 2020 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено запис про проведення державної реєстрації припинення ПАТ "Акціонерний комерційний банк "Київ" як юридичної особи.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

20 травня 2020 року Національний банк України випустить сувенірну банкноту зі срібла, що відтворює дизайн банкноти номіналом 1000 гривень зразка 2019 року.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

15 травня 2020 року до системи BankID НБУ приєднався ОТП Банк. Він став четвертим банком, який приєднався до системи у 2020 році.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

13 травня 2020 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено запис про проведення державної реєстрації припинення ПАТ "Банк "Юнісон" як юридичної особи.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Національний банк України розробив мобільний додаток UAPassportReader для зчитування інформації з біометричних документів.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

14 травня 2020 року Національний банк України ввів в обіг пам'ятну монету "1075 років з часу правління княгині Ольги". Монета продовжує серію "Княжа Україна".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua