14 травня 2019 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "100 років Одеській кіностудії". Монета присвячена відомій українській кіностудії, за багаторічну історію якої створено велику кількість популярних фільмів.
23 травня 1919 року за розпорядженням відділу народної освіти була націоналізована кіно і фотоапаратура всіх приватних студій. Цю дату прийняли за заснування першої в країні державної кіностудії. Одеську кіностудію було організовано на основі кількох приватних кіноательє, серед яких "Мірограф" (1907), "Мізрах" (1914), кінофабрика Борисова та кінофабрика Харитонова.
За роки роботи на кіностудії знято більше 300 фільмів, побудовано понад 1500 декорацій до фільмів, таких як "В'язень замка Іф", "Д'Артаньян і три мушкетери", "Місце зустрічі змінити не можна", "Блукаючі зірки", "В пошуках капітана Гранта", "Данило, князь Галицький", "Десять негренят", "Зелений фургон" та інші.
Саме на цій кіностудії свою творчу діяльність розпочали режисери Олександр Довженко (фільми "Звенигора", "Арсенал"), Лесь Курбас ("Шведський сірник") та Іван Кавалерідзе ("Злива"), відбулося творче становлення Кіри Муратової.
Монета має номінал 5 гривень, її виготовлено з нейзильберу, маса – 16.54 г, діаметр – 35 мм, тираж – 40 000 штук. Ціна НБУ на цю монету становить 51 гривню.
На аверсі монети розміщено зображення будівлі кіностудії на тлі стилізованої кінострічки. Знімальні павільйони і цехи студії пам'ятають багатьох майстрів кіно, адже звідси вийшли на екрани сотні фільмів під романтичною емблемою вітрильного судна. У 1920-ті роки Одеську кіностудію захоплено називали Голлівудом на березі Чорного моря.
На реверсі монети зображено стилізований напис року заснування кіностудії – 1919 в оточенні ретро-кінокамери та кінохлопавки, що застосовується для синхронізації звуку та зображення під час зйомок.