Новини

Нова пам'ятна монета від НБУ

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Національний банк України сьогодні вводить в обіг пам'ятну монету "100-річчя випуску перших поштових марок України" номіналом 5 гривень, присвячену шагам – розмінному грошовому знаку Української Народної Республіки.

Монету виготовлено з нейзильберу, маса – 16.54 г, діаметр – 35 мм, тираж – 45 000 штук.

Закон про введення в обіг шагів було прийнято 18 квітня 1918 року ще за Центральної Ради, але фактично їхнє впровадження відбулося вже за Гетьманату.

Шаги попередньо задумувалися лише як поштові марки. Але за часів Центральної Ради в Україні відчувалася велика нестача дрібних розрахункових знаків, потреба в яких весь час зростала.

Друкувалися шаги у київській друкарні Кульженка, де з'явилася перша українська банкнота – 100 карбованців. Друкували аркушами по 100 штук з перфорацією, щоб полегшити відривання окремих купюр. В обігу шаги знаходилися до березня 1919 року, а потім були скасовані радянською владою.

Один шаг дорівнював 1/100 гривні та випускався у вигляді марок номіналом 10, 20, 30, 40, 50 шагів.

На аверсі пам'ятної монети відтворено фрагмент марки 30 шагів. У восьмикутнику на сітчастому тлі художник Георгій Нарбут зобразив заквітчану розкішним вінком голову молодої жінки. Подібне зображення також можна побачити на лицевій стороні банкноти номіналом 500 гривень. За задумом художника, малюнок символічно утілює у собі ідею відродженої України, яка повернула свою державність.

Поруч із маркою на аверсі розміщено напис "Ходить нарівні з дзвінкою монетою" – цим текстом та цупкішим папером шаги відрізнялися від звичайних поштових марок. Окрім того, краї шагів були позубковані, а поштові марки здебільшого обтиналися.

На реверсі монети на дзеркальному тлі з використанням тамподруку витиснено кольорове зображення 50 шагів, дизайн яких також розробив Георгій Нарбут. Центральне місце тут займає орнаментований вінок, над яким розміщено два поштових ріжка.

Окрім того, Георгій Нарбут підготував ескізи для 40 шагів, у той час як Антін Середа – для 10 і 20 шагів.

За дрібний розмір у народі шаги називали "метеликами", бо вони "не ходили", а "літали".

Роздрібна ціна НБУ на цю монету становить 61 гривню.

Придбати монети можна у регіональних відділеннях НБУ та банках-дистриб'юторах АТ "Ощадбанк", АБ "Укргазбанк".

Джерело: bank.gov.ua
Перегляди: 811
Новини

02 листопада 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Андрій Ромоданов". Монета продовжує серію "Видатні особистості України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

12 жовтня 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Передова", яка присвячена медикам і військовим.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

07 жовтня 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Амет-Хан Султан". Монета продовжує серію "Видатні особистості України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

На початку жовтня 2020 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено записи про проведення державної реєстрації припинення ПАТ "Кредитпромбанк" як юридичної особи, а також ПАТ "КБ "Хрещатик" як юридичної особи.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Чотири фінансові установи подали заяви до Національного банку України про припинення своєї діяльності.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

22 вересня 2020 року Національний банк України погодив кандидатуру Сергія Наумова на посаду голови правління державного Ощадбанку.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

15 вересня 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Володимир Перетц". Вона продовжує серію "Видатні особистості України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

26 серпня 2020 року Національний банк України ввів в обіг пам'ятну монету спеціального випуску "День пам'яті полеглих захисників України". Вона продовжує серію "Збройні Сили України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

25 серпня 2020 року Національний банк України прийняв рішення про віднесення АТ АКБ "АРКАДА" до категорії неплатоспроможних.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua