Новини

Нова пам'ятна монета від НБУ

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Національний банк України сьогодні вводить в обіг пам'ятну монету "100-річчя випуску перших поштових марок України" номіналом 5 гривень, присвячену шагам – розмінному грошовому знаку Української Народної Республіки.

Монету виготовлено з нейзильберу, маса – 16.54 г, діаметр – 35 мм, тираж – 45 000 штук.

Закон про введення в обіг шагів було прийнято 18 квітня 1918 року ще за Центральної Ради, але фактично їхнє впровадження відбулося вже за Гетьманату.

Шаги попередньо задумувалися лише як поштові марки. Але за часів Центральної Ради в Україні відчувалася велика нестача дрібних розрахункових знаків, потреба в яких весь час зростала.

Друкувалися шаги у київській друкарні Кульженка, де з'явилася перша українська банкнота – 100 карбованців. Друкували аркушами по 100 штук з перфорацією, щоб полегшити відривання окремих купюр. В обігу шаги знаходилися до березня 1919 року, а потім були скасовані радянською владою.

Один шаг дорівнював 1/100 гривні та випускався у вигляді марок номіналом 10, 20, 30, 40, 50 шагів.

На аверсі пам'ятної монети відтворено фрагмент марки 30 шагів. У восьмикутнику на сітчастому тлі художник Георгій Нарбут зобразив заквітчану розкішним вінком голову молодої жінки. Подібне зображення також можна побачити на лицевій стороні банкноти номіналом 500 гривень. За задумом художника, малюнок символічно утілює у собі ідею відродженої України, яка повернула свою державність.

Поруч із маркою на аверсі розміщено напис "Ходить нарівні з дзвінкою монетою" – цим текстом та цупкішим папером шаги відрізнялися від звичайних поштових марок. Окрім того, краї шагів були позубковані, а поштові марки здебільшого обтиналися.

На реверсі монети на дзеркальному тлі з використанням тамподруку витиснено кольорове зображення 50 шагів, дизайн яких також розробив Георгій Нарбут. Центральне місце тут займає орнаментований вінок, над яким розміщено два поштових ріжка.

Окрім того, Георгій Нарбут підготував ескізи для 40 шагів, у той час як Антін Середа – для 10 і 20 шагів.

За дрібний розмір у народі шаги називали "метеликами", бо вони "не ходили", а "літали".

Роздрібна ціна НБУ на цю монету становить 61 гривню.

Придбати монети можна у регіональних відділеннях НБУ та банках-дистриб'юторах АТ "Ощадбанк", АБ "Укргазбанк".

Джерело: bank.gov.ua
Перегляди: 1046
Новини
Реклама

Для отримання мікрокредиту можна скористатися сайтами агрегаторами для більш зручного вибору пропозиції по мікрокредитів, де буде зазначена необхідна інформація про документи, умови та порядок дій для отримання мікропозик

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

11 серпня 2021 року Правління Національного банку України прийняло рішення про віднесення АТ "КБ "ЗЕМЕЛЬНИЙ КАПІТАЛ" до категорії неплатоспроможних.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Загальний розподіл коштів набуде чинності 23 серпня 2021 року. Гроші будуть зараховані країнам-членам МВФ пропорційно до їх існуючих квот у Фонді.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Сьогодні Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Кінь Пржевальського". Монета продовжує серію "Флора і фауна".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua
Реклама

Всі заявки потенційних позичальників обробляє спеціальна комп'ютерна програма, яка порівнює дані, внесені в анкету, з інформацією податкової служби, паспортного столу, УБКІ та іншими базами.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Національний банк України визначив 12 системно важливих банків на 2021 рік.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

01 березня 2021 року розпочнеться видача іпотечних кредитів за державною програмою "Доступна іпотека 7%".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

З 04 січня 2021 року придбати пам'ятні монети та сувенірну продукцію Банкнотно-монетного двору можна онлайн.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

28 грудня 2020 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено запис про проведення державної реєстрації припинення ПАТ "Акціонерний комерційний банк "Новий" як юридичної особи.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua