Новини

Монети 1, 2 та 5 копійок вилучаються з готівкового обігу

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Національний банк України почне вилучати з готівкового обігу монети номіналами 1, 2 та 5 копійок з 01 жовтня 2019 року. Ними не можна буде розрахуватися, і вони перестануть бути платіжним засобом. Монети вказаних номіналів не карбуються вже з 2018 року, після того як впровадили правила заокруглення.

Громадяни зможуть без обмежень та безкоштовно обміняти монети номіналами 1, 2 та 5 копійок на монети та банкноти усіх номіналів, що перебувають в обігу, впродовж наступних трьох років:

— в банках України – до 30 вересня 2020 року включно;

— у Національному банку та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк Аваль) – до 30 вересня 2022 року.

Вилучення з обігу монет 1, 2 та 5 копійок полегшить готівкові розрахунки та зменшить витрати держави і бізнесу на готівковий обіг. Вилучені з обігу монети Національний банк утилізує, знищивши на них мотиви зображень на спеціальному обладнанні, а метал піде на переплавку.

Нагадаємо, розмінні монети номіналами 1, 2, 5, 10, 25 і 50 копійок було введено в обіг 02 вересня 1996 року.

Джерело: bank.gov.ua
Перегляди: 320
Новини

31 липня 2020 року уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "АВАНТ-БАНК" було подано документи державному Реєстратору юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань для державної реєстрації припинення банку як юридичної особи.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

03 серпня 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету спеціального випуску "Повітряні Сили Збройних Сил України". Монета продовжує серію "Збройні Сили України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

28 липня 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "Стародавнє місто Дубно". Вона продовжує серію "Стародавні міста України".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

22 липня 2020 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятні монети номіналами 2 та 10 гривень "Ігри XXXII Олімпіади", які продовжують серію "Спорт".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

16 липня 2020 року Верховна Рада України призначила Кирила Шевченка новим Головою Національного банку України.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua
Реклама

Рівень заробітної плати в співвідношенні з цінами і якістю надання послуг в Україні не можна зіставити в ідеальну формулу. Тому українці часто вдаються до різних способів отримання додаткового доходу або невеликої суми до виплати на роботі. Коли потрібні гроші до зарплати, українці стандартно використовують три способи: займають у друзів, відправляють запит на кредит в МФО або банк. Про особливості кожного методу ми докладніше розповімо в нашому матеріалі.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Ощадбанк запустив програму доступної іпотеки "Звісно, 9,99 %". Програмою можуть скористатися держслужбовці, медики, працівники поліції та Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

З 01 липня 2020 року ПриватБанк розпочне видавати кредити в рамках державної програми "Доступне житло під 10%".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Нова програма іпотечного кредитування від 8,8% річних вже доступна для жителів Харкова.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua