Новини

Монети 1, 2 та 5 копійок вилучаються з готівкового обігу

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Національний банк України почне вилучати з готівкового обігу монети номіналами 1, 2 та 5 копійок з 01 жовтня 2019 року. Ними не можна буде розрахуватися, і вони перестануть бути платіжним засобом. Монети вказаних номіналів не карбуються вже з 2018 року, після того як впровадили правила заокруглення.

Громадяни зможуть без обмежень та безкоштовно обміняти монети номіналами 1, 2 та 5 копійок на монети та банкноти усіх номіналів, що перебувають в обігу, впродовж наступних трьох років:

— в банках України – до 30 вересня 2020 року включно;

— у Національному банку та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк Аваль) – до 30 вересня 2022 року.

Вилучення з обігу монет 1, 2 та 5 копійок полегшить готівкові розрахунки та зменшить витрати держави і бізнесу на готівковий обіг. Вилучені з обігу монети Національний банк утилізує, знищивши на них мотиви зображень на спеціальному обладнанні, а метал піде на переплавку.

Нагадаємо, розмінні монети номіналами 1, 2, 5, 10, 25 і 50 копійок було введено в обіг 02 вересня 1996 року.

Джерело: bank.gov.ua
Перегляди: 284
Новини

Виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийняла рішення від 28 травня 2020 року про продовження строків здійснення процедури ліквідації ПАТ "Діамантбанк" та ПАТ "Банк Михайлівський".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

15 травня 2020 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено запис про проведення державної реєстрації припинення ПАТ "Акціонерний комерційний банк "Київ" як юридичної особи.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

20 травня 2020 року Національний банк України випустить сувенірну банкноту зі срібла, що відтворює дизайн банкноти номіналом 1000 гривень зразка 2019 року.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

15 травня 2020 року до системи BankID НБУ приєднався ОТП Банк. Він став четвертим банком, який приєднався до системи у 2020 році.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

13 травня 2020 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено запис про проведення державної реєстрації припинення ПАТ "Банк "Юнісон" як юридичної особи.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Національний банк України розробив мобільний додаток UAPassportReader для зчитування інформації з біометричних документів.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

14 травня 2020 року Національний банк України ввів в обіг пам'ятну монету "1075 років з часу правління княгині Ольги". Монета продовжує серію "Княжа Україна".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

08 травня 2020 року внесено запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань про державну реєстрацію припинення ПАТ "Український бізнес банк" як юридичної особи.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Центральний банк Російської Федерації та Міністерство фінансів РФ розробили законопроєкт, згідно з яким ЦБР виходить з капіталу ПАТ "Сбєрбанк Росії".

Банки Онлайн - banksonline.com.ua